Serwis wózków widłowych – jak często?

Serwis wózków widłowych – jak często?

18 października, 2019 Wyłącz przez swiadowid

W związku z tym, że wózki widłowe jeżdżą nieraz z dużą prędkością po halach produkcyjnych i magazynach, przewożąc ciężkie towary na wielu paletach, ważne jest to, by funkcjonowały one bez zarzutu. Zawsze priorytetem przedsiębiorcy powinno być bezpieczeństwo tak pracowników zatrudnionych w magazynach, czy na halach produkcyjnych, jak i tych, którzy zajmują się obsługą wózków widłowych. Przedsiębiorca, który dba o bezpieczeństwo personelu, pamięta o tym, by regularnie serwisować taki sprzęt.

Wózki widłowe – kiedy oddać je do serwisu?

Zgodnie z ustawą o dozorze technicznym, przedsiębiorca musi pamiętać o tym, by regularnie korzystać z usług serwisu wózków widłowych. Im, częściej takie maszyny przechodzą przez przegląd diagnostyczny, tym mniejsze ryzyko wypadku, z którymi wiążą się zwykle straty finansowe. Nawet jeśli naprawa wózków widłowych nie jest konieczna, warto kierować się zaleceniami producenta, który informuje o tym, jak często powinno się serwisować takie maszyny. Dla wózków widłowych z pełnym dowozem przewiduje się serwis wózków widłowych co miesiąc, natomiast dla tych z ograniczonym dowozem co dwa miesiące. Oprócz terminu warto też pamiętać o tym, by serwis widlaków odbywał się u autoryzowanych, profesjonalnych firm, które zapewniają taki zakres usług, jaki jest pożądany w danym przedsiębiorstwie.

Naprawa wózków widłowych – jak długo trwa?

Bardzo często wybór konkretnego serwisu wózków widłowych jest uzależniony od czasu, jaki dana firma przeznacza na naprawę maszyn. Najczęściej nie sposób wyznaczyć przedziału czasowego, jeśli przedstawiciel serwisu nie wie, co konkretnie trzeba naprawić, bądź wymienić. Konieczna jest więc analiza wózków widłowych i przed przystąpieniem do naprawy, przedsiębiorca jest informowany o tym, jak długo może potrwać serwisowanie maszyny. To, jak długo trwa naprawa wózków widłowych zależy głównie od tego, czy dana firma dysponuje częściami zamiennymi do konkretnego modelu wózka.

Wózki widłowe – kiedy opłaca się skorzystać z serwisu mobilnego?

Jeśli przedsiębiorcy zależy na jak najszybszym serwisie wózków widłowych, może skorzystać z serwisu mobilnego. W takim przypadku przedstawiciel firmy naprawczej przyjeżdża do przedsiębiorstwa i wykonuje diagnostykę pojazdu na miejscu. Jeśli usterka nie jest poważna, wtedy może on usunąć ją bez konieczności zabierania maszyny do serwisu. Przedsiębiorca, zanim zgodzi się na dokonanie naprawy, zostaje poinformowany o tym, z jaką usterką trzeba się zmierzyć, ile czasu potrwa naprawa, a także jak dużo będzie kosztować. Jeżeli nie można naprawić widlaka na miejscu, wtedy taka firma zapewnia maszynę zastępczą na czas naprawy.