Wizyta u stomatologa kobiety ciężarnej – co należy wiedzieć?

Wizyta u stomatologa kobiety ciężarnej – co należy wiedzieć?

9 grudnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Wiadomość o ciąży to zazwyczaj bardzo szczęśliwa informacja. W tym okresie należy jeszcze bardziej zadbać o swoje zdrowie. Nie chodzi tu wyłącznie o wizyty lekarskie, które dotyczą ciąży. Istotny jest również stan uzębienia, ponieważ choroby zębów mogą negatywnie wpłynąć na nienarodzone jeszcze dziecko.

Ból zęba to powód do szybkiej wizyty u dentysty

Gdy zauważymy, że w naszej jamie ustnej zaczyna ziać się coś niedobrego nie, możemy z tym zwlekać. Jak już wiadomo próchnica, jest niebezpieczna nie tylko dla przyszłej mamy, ale również płodu. Jeżeli nie zdążymy wyleczyć zębów przed zajściem w ciąże, musimy zrobić to jak najszybciej w trakcie jej trwania.

Każda klinika dentystyczna Łódź to miejsce przyjazne dla kobiet w ciąży. Dlatego, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba koniecznie powinniśmy zasięgnąć porady specjalisty. Ból zęba nie powinien być lekceważony, gdyż sprawia to cierpienie i powoduje niepotrzebny stres ciężarnej.

Co więcej, w takim stanie zażywanie wielu leków przeciwbólowych jest niewskazane. Ostatecznie, jeśli zajdzie taka potrzeba możemy kupić konkretne tabletki, ale tylko takie, które zaleci nam stomatolog Łódź.

Czy można stosować znieczulenie?

W celu zmniejszenia stresu, który ma negatywny wpływ na kobietę w ciąży, zaleca się stosowanie znieczulenia. Brak bólu to także możliwość sprawnego przeprowadzenia leczenia.

Ważne jest, żeby stomatolog Łódź wiedział o ciąży bowiem, nie wszystkie rodzaje znieczulenia są dozwolone z uwagi na możliwość wystąpienia skutków ubocznych.

Dentysta Łódź, jeśli tylko otrzyma taką informację od pacjentki, dostosuje się do danej sytuacji. Dzięki temu kobieta będzie mogła bez żadnych obaw poddać się leczeniu, które jest konieczne.

Rentgen zębów w ciąży, a bezpieczeństwo

Jeżeli tylko jest to możliwe stomatolodzy, odradzają wykonywanie zdjęć RTG. Jednak jeśli zachodzi taka potrzeba nie, warto się obawiać, gdyż całe badanie jest przeprowadzone w taki sposób, aby mama i jej dziecko było bezpieczne. Przed wykonaniem zdjęcia ciężarna zakłada specjalny fartuch zabezpieczający brzuch oraz kołnierz na szyję.

Wiele nowoczesnych gabinetów, w tym także klinika dentystyczna Łódź wyposażonych jest w wyspecjalizowany sprzęt, który sprawia, że emitowane promieniowanie jest niewielkie.

Taka możliwość sprawia, że kobieta w ciąży jest spokojniejsza i nie obawia się, że RTG zęba może uszkodzić rozwijający się płód. Dentysta Łódź to doświadczona osoba, której zamiarem jest jak najbezpieczniejsze przeprowadzenie całego procesu związanego z leczeniem zębów.