Dlaczego warto zapisać się na kurs SEP?

Dlaczego warto zapisać się na kurs SEP?

19 lipca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Warto wiedzieć, że obecnie poszukiwani są specjaliści posiadający uprawnienia SEP. Godny uwagi jest również fakt, że z roku na rok coraz większa liczba osób zapisuje się na kursy i szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Kursy SEP – co dokładnie należy o nich wiedzieć?

Omawiane szkolenia rekomendowane są przede wszystkim osobom, których celem jest praca przy dozorze lub eksploatacji specjalistycznych maszyn i urządzeń elektrycznych czy elektroenergetycznych. Należy zaznaczyć, że nie są one zarezerwowane tylko dla osób pracujących zawodowo w zawodzie elektryka. Może w nich uczestniczyć każda osoba, która jest pełnoletnia i posiada przynajmniej wykształcenie podstawowe.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie największym zainteresowaniem cieszą się szkolenia SEP przygotowujące do zdobycia uprawnień do 1 kV. Nie wszyscy wiedzą, że kursy Stowarzyszenia Elektryków Polskich umożliwiają nie tylko zdobyć określone uprawnienia, ale również je przedłużyć. Należy również zaznaczyć, że muszą być one odnawiane raz na 5 lat.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie SEP?

Warto wiedzieć, że są one prowadzone przez największych specjalistów w Polsce. Ponadto ich wiedza i doświadczenie są gwarancją bardzo dobrze zainwestowanych pieniędzy. Dla wykładowców bardzo istotne znaczenie ma nie tylko teoria, ale również praktyka. Nie można zapomnieć, że szkolenie SEP przygotuje osoby zainteresowane do egzaminu kwalifikacyjnego, który odbędzie się przed komisją powołaną przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich.

Ogromną zaletą kursów jest fakt, że trwają tylko jeden dzień. Dzięki temu pracownicy nie muszą prosić swoich pracodawców o przyznanie kilku dni wolnych od pracy. Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większa liczba osób podejmuje decyzję o zdobyciu uprawnień G2 i G3.

Jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę wybierając szkolenia SEP?

Nie jest zalecane uwzględnianie tylko ceny. Bardzo istotne znaczenie będzie miała lokalizacja. Osoby, którym podróż na szkolenie zajmie cały dzień, nie będą w pełni skoncentrowane na zajęciach. Świetnym rozwiązaniem będzie zapytanie użytkowników na tematycznych grupach na portalach społecznościowych o to czy znają kursy SEP, które mogliby polecić z czystym sumieniem.

Rekomendowane jest również zweryfikowanie, jakie opinie posiadają poszczególne ośrodki szkoleniowe. Jak wiadomo najlepszą reklamą dla firmy są rekomendacje zadowolonych klientów. Warto także dowiedzieć się, jaką zdawalnością kursantów mogą poszczycić się przedsiębiorstwa organizujące kursy.