Protezy zębowe – jakie są najlepsze?

Protezy zębowe – jakie są najlepsze?

16 września, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Dzięki nowoczesnej protetyce braki w uzębieniu przestały być tak poważnym problemem, jak dawniej. Dziś dzięki skorzystaniu z profesjonalnej pomocy można szybko rozwiązać każdą taką kwestię, niezależnie od tego, jak poważne są braki w naszym uzębieniu. Zawsze jednak stajemy przed poważnym wyborem, dotyczącym zarówno konkretnej oferty oraz rodzaju protezy.

Dostępne obecnie protezy zębowe Szczecin są bardzo zróżnicowane. Różnią się z jednej strony materiałem z jakiego są wykonane, a z drugiej typem i charakterystyką. Warto podejść do tego z jak największą uwagą. Z jednej strony na dobrą protezę musimy wydać nieco pieniędzy, przez co jest to istotna inwestycja. Z drugiej od tej decyzji w ogromnym stopniu będzie zależał cały nasz codzienny komfort, wygląd, a nawet zdrowie.

Jak znaleźć najlepszego specjalistę?

Protetyka Szczecin jest obecnie bardzo popularna, dzięki czemu na rynku nie brakuje dobrych specjalistów którzy się nią zajmują. Z drugiej jednak strony nie możemy z góry ufać każdej ofercie. Przed podjęciem decyzji warto przede wszystkim dokładnie zapoznać się z opiniami na temat danego specjalisty. Zawsze znajdziemy ich mnóstwo w internecie – są one dobrym źródłem na temat tego, czego możemy się spodziewać w danym miejscu.

Nie warto również kierować się tu wyłącznie ceną. Jeśli chcemy, aby nasza proteza została wykonana na faktycznie wysokim poziomie i służyła nam przez lata, lepiej jest po prostu zainwestować w to nieco więcej.

Rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe Szczecin dostępne są w wielu różnych typach. Różnią się one między innymi materiałami, z których są wykonywane. Warto brać pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale również wytrzymałość. Dzięki temu po krótkim czasie nie będzie nam potrzebna naprawa protez Szczecin.

Do najtańszych i najbardziej podstawowych należą protezy akrylowe. Dobrze wypełniają one pustą przestrzeń w jamie ustnej i poprawiają wygląd twarzy.

Jeśli ktoś szuka czegoś lżejszego, to dobrą alternatywą są protezy nylonowe. Stosuje się je głównie przy częściowym uzupełnianiu braków, u pacjentów, którzy posiadają przynajmniej jeden zdrowy ząb. Lżejsze i wygodniejsze są także protezy akronowe. Materiały te posiadają doskonałe zdolności dopasowywania się do jamy ustnej użytkownika.

Wybór odpowiedniej protezy to kluczowa kwestia. Oczywiście, nie zawsze możemy skorzystać z każdego dostępnego materiału. Z tego powodu wszystko powinniśmy dokładnie omówić z naszym lekarzem, który będzie w stanie wskazać nam najlepsze dla nas rozwiązania.