Czym jest skup kamienic?

Czym jest skup kamienic?

18 listopada, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Wiele osób planuje sprzedaż kamienicy, ale nie do końca wiedzą jak się do tego zabrać. Przede wszystkim problemem są wady prawne, takie jak wielu udziałowców lub długi na nieruchomości.

Ogłoszenia o skupie kamienic

Często można spotkać ogłoszenia typu “sprzedam kamienicę Katowice” jednak nie przynoszą one większego rezultatu. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszy się skup kamienic Katowice. Firmy zajmują się nie tylko profesjonalnym skupem kamienic, ale także wsparciem przy sprzedaży dla inwestorów zewnętrznych. Jest to dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy firma nie będzie osobiście zainteresowana kamienicą.

Czym jest skup kamienic?

Osoby, które dodają ogłoszenia “kupię kamienicę Katowice” powinny mieć świadomość, że są to raczej wiekowe nieruchomości. Tylko niewielka część z nich została odrestaurowana i znajduje się w dobrym stanie. Zdecydowana większość jest niestety zaniedbana, dlatego ciężko jest znaleźć kupców na wolnym rynku. Wiele osób nie może też znaleźć kupca z tego powodu, że lokal mieszkalny jest aktualnie zajęty przez najemców. Profesjonalna firma zapewni precyzyjną wycenę, a pieniądze szybko znajdą się na twoim koncie bankowym. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kamienice to piękne budynki, które mają wiele atutów. Na rynku nieruchomości są niezwykle pożądane i osiągają naprawdę dużą wartość. Ich lokalizacja również jest bardzo atrakcyjna, ponieważ przeważnie są w centrum miasta lub jego pobliżu. We wnętrzach kamienic można czasami spotkać lokale wykorzystywane do działalności komercyjnej, ale również zwykłe mieszkania.

Czym cechują się kamienice?

Cechą charakterystyczną mieszkań w kamienicach jest ich bardzo duży metraż. Warto mieć na uwadze, że niektóre kamienice przypominają nawet luksusowe apartamenty. Na skup kamienic Katowice trafiają jednak lokale zaniedbane lub zadłużone, które po długim czasie nie mogą znaleźć żadnych kupców. Wysoka cena to jedna z głównych przeszkód sprzedaży takiego budynku. Dla wielu osób jest to zbyt czasochłonny i problematyczny proces. Do tego dochodzą jeszcze duże nakłady inwestycyjne, ponieważ obiekt zazwyczaj trzeba jeszcze wyremontować. Stan techniczny większości kamienic pozostawia niestety wiele do życzenia. To, że obiekt jest wpisany do rejestru zabytków również może odstraszać niektórych nabywców. Przy remoncie trzeba wtedy pamiętać, żeby zachować historyczny charakter obiektu. To dodatkowo podwyższa koszty modernizacji.