Zabiegi upiększające zęby – co może zaproponować stomatolog w Zabrzu?

Zabiegi upiększające zęby – co może zaproponować stomatolog w Zabrzu?

22 lutego, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Choć w przypadku zębów zdecydowanie najważniejsze jest to, by były zdrowe, a uzębienie – kompletne, obecnie mało komu to wystarcza. Coraz więcej osób zwraca uwagę także na wygląd swojego uzębienia. Bezapelacyjnie jest to bardzo ważna część wizerunku każdego człowieka, jego prawdziwa wizytówka. Nie chodzi tylko o wygląd, piękne, zadbane zęby sprawiają, że ich właściciel postrzegany jest pozytywnie, podczas gdy zęby niekompletne, pożółkłe czy ze śladami próchnicy obniżają prestiż człowieka.

Piękne zęby w zasięgu ręki

Obecnie praktycznie każdy, kto chce, może mieć ładniejsze zęby, gdyż zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są coraz lepiej dostępne, także jeśli chodzi o ceny. Jeszcze kilka lat temu uśmiechami pięknymi dzięki licówkom błyskały z ekranu gwiazdy kina i muzyki, podczas gdy obecnie coraz częściej wykonują je “zwyczajne” osoby. Licówki to jednak tylko jeden z wielu zabiegów, jakie zaproponować może dobry stomatolog Zabrze zajmujący się stomatologią estetyczną. Nie wiedząc, jaki zabieg chce się wykonać, warto odwiedzić dobry gabinet i zdać się na poradę doświadczonego personelu. W niektórych przypadkach pomoże samo wybielanie zębów, które odmieni uśmiech nie do poznania, w innych – konieczne okaże się leczenie ortodontyczne. Oczywiście kluczowe jest też uzupełnienie ewentualnych braków zębowych. Tutaj najlepszym rozwiązaniem bezsprzecznie są implanty zębowe, które może zaproponować dobra klinika stomatologiczna Zabrze.

Inne ciekawe zabiegi

Obecnie nawet fatalnym zębom można nadać piękny wygląd, czy to decydując się na wspomniane licówki, które rozwiązują wiele problemów jednocześnie, czy wykonując poszczególne, pojedyncze zabiegi. W grę wchodzi na przykład zamykanie przerw między zębami diastema, czyli przerwa między jedynkami, przyprawiająca o kompleksy tak wiele osób, nie musi być już problemem. Ciekawym rozwiązaniem, jakie może zaproponować dobry dentysta Zabrze, jest też bonding zębów, czyli maskowanie ich ubytków i niedoskonałości w kształcie. Takie zabiegi są mniej kosztowne niż może się wydawać. Inaczej sprawa ma się na przykład w przypadku plastyki dziąseł, którą musi wykonać chirurg stomatolog, co sprawia, że zabieg ten jest poważniejszy i kosztowniejszy. Na pięknym wyglądzie uśmiechu jednak nie powinno się oszczędzać, gdyż poczucie pewności siebie jest bezcenne.