Panele 3D – sprawdzony sposób na ciekawą aranżację

Panele 3D – sprawdzony sposób na ciekawą aranżację

19 maja, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Urządzenie funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni może okazać się dość sporym wyzwaniem – warto pamiętać o tym, że praktyczne i stylowe panele dekoracyjne 3D są jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej efektownych sposobów na oryginalną aranżację.

Kasetony 3D – charakterystyka i zastosowanie

Ozdobne panele 3D to jeden z ciekawszych sposobów na oryginalną dekorację ścian i sufitu. Panele dekoracyjne 3D charakteryzują się przede wszystkim niecodzienną formą. Trójwymiarowe wzory oraz zróżnicowane i wytrzymałe materiały użyte do produkcji kasetonów pomagają w stworzeniu ciekawej i niezwykle oryginalnej aranżacji. Warto pamiętać o tym, że panele 3D cechuje także łatwość montażu – dobór odpowiedniego wzoru i rozmiaru kasetonów pomoże w szybkim i bezproblemowym zakończeniu remontu.

Ozdobne kasetony 3D sprawdzą się doskonale jako ciekawy akcent aranżacyjny salonu, gabinetu czy jadalni. Dobrej jakości panele 3D, posiadające zabezpieczenie przed szkodliwym wpływem wilgoci, można z powodzeniem umieścić także w kuchni czy w łazience. Warto pamiętać także o tym, że panele dekoracyjne 3D sprawdzą się zarówno na wybranym fragmencie ściany, jak i na jej całej powierzchni.

Panele 3D do salonu – jakie wybrać?

Decydując się na montaż paneli dekoracyjnych 3D w salonie warto pamiętać o kilku istotnych szczegółach. Pierwszą ważną kwestią okaże się wybór odpowiedniego stylu paneli – design wybieranych rozwiązań powinien zostać dopasowany do pozostałych elementów aranżacyjnych urządzanej przestrzeni.

W przypadku salonu utrzymanego w klasycznym stylu dobrym wyborem może okazać się zakup – panele 3D wykonane z drewna lub odpornej płyty MDF. Umieszczenie na ścianie drewnianego panelu 3D doda pomieszczeniu klasy i uroku, zapewniając ponadczasowy i niezwykle stylowy efekt. Drewniane panele mogą okazać się także niezwykle ciekawym dodatkiem do aranżacji utrzymanej w stylu rustykalnym.

W przypadku salonów urządzonych w nowoczesnym, loftowym stylu lepszym pomysłem okaże się wybór gipsowych lub betonowych kasetonów. Surowa stylistyka pomieszczeń tego typu stworzy idealne połączenie z oszczędnymi i geometrycznymi wzorami paneli. W przypadku montażu paneli wykonanych z betonu architektonicznego warto pokusić się o wybór modelu w kontrastowym kolorze, który przełamie monochromatyczny design pozostałych elementów wystroju pomieszczenia.