Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

Chirurg stomatolog – czym się zajmuje?

21 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Nie wszyscy pacjenci, którzy odwiedzają gabinety stomatologiczne, zdają sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnic pomiędzy stomatologiem, a chirurgiem stomatologicznym. Warto wiedzieć, na czym polegają różnice pomiędzy tymi dwoma zawodami.

Czym różni się chirurg szczękowy Tychy od stomatologia?

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że obszarem działania lekarza dentysty są zęby. To właśnie do niego udaje się pacjent, kiedy odczuwa silne dolegliwości bólowe bądź też pragnie skontrolować swój stan uzębienia. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zwykły stomatolog nie udzieli pacjentowi pomocy w przypadku wielu innych dolegliwości w jamie ustnej. Mowa tutaj między innymi o przetokach czy też ropniach zlokalizowanych w okolicy dziąsła. W takich sytuacjach z pomocą przyjdzie chirurg stomatolog Tychy, który posiada o wiele szerszy zakres działalności niż lekarz dentysta.

Kiedy warto udać się do chirurga stomatologicznego?

Chirurg dentysta Tychy jest osobą, która może pacjentowi udzielić pomocy w sytuacji, kiedy zmuszony jest do skomplikowanej ekstrakcji zębów. Chirurg szczękowy posiada kompetencje do usunięcia zębów mądrości, zębów zatrzymanych, a także innych wyjątkowo skomplikowanych przypadków. Oczywiście, jest to zaledwie mały fragment zakresu jego kompetencji.

Nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie chirurg stomatolog Tychy jest osobą, która zajmuje się wszczepianiem implantów u osób w trakcie leczenia protetycznego. Poza tym w gabinecie chirurga szczękowego można także wykonać zabiegi endodontyczne, kiretaż, zabiegi specjalistyczne, a także hemisekcję.

Chirurg dentysta Tychy zajmuje się również leczeniem stanów przednowotworowych bądź też nowotworów jamy ustnej, stawów skroniowo żuchwowych, a także kości twarzoczaszki.

Chirurg szczękowy Tychy – czy trzeba posiadać skierowanie?

Wielu pacjentów zastanawia się, czy aby dostać się do gabinetu chirurga dentysty trzeba posiadać skierowanie. Otóż, jest to niezbędne. Skierowanie może zostać wypisane przez lekarza ortodontę bądź też lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście te osoby, które liczą na szybką wizytę i potrzebują pomocy natychmiast, zawsze mogą skorzystać z usług chirurgów szczękowych, którzy przyjmują pacjentów w swoich prywatnych gabinetach. Koszt wizyty jest spory, jednak pomoc zostanie udzielona niezwłocznie.