Wybielanie zębów – jak odzyskać piękny uśmiech?

Wybielanie zębów – jak odzyskać piękny uśmiech?

26 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Każdy z nas chciałby mieć piękne, białe zęby. Jednak zła dieta, upływ czasu czy palenie papierosów powodują, że nasz uśmiech nie jest już idealny. Na zębach pojawiają się przebarwienia oraz żółty nalot. Czy wybielanie zębów jest skuteczne i z jakiej metody warto skorzystać?

Wybielanie zębów – w domu czy u dentysty?


Wybielanie zębów to zabieg kosmetyczny, który wpływa na nasz wygląd. Należy jednak pamiętać, że można go przeprowadzić wyłącznie wtedy, gdy nasze uzębienie jest w idealnym stanie.

Chcąc wybielić zęby w pierwszej kolejności należy udać się do stomatologa i wyleczyć próchnice, usunąć kamień nazębny i naprawić ubytki. Tylko całościowe podejście jest gwarancją nie tylko pięknego wyglądu, ale również zdrowia.

Wybielanie nakładkowe – zalety

Wybielanie nakładkowe przeprowadza się w domu, ale wymaga ono wcześniejszych konsultacji z dentystą. Lekarz wykonuje nakładki, które są indywidualne dla każdego pacjenta. Następnie pacjent, już w domu, aplikuje sobie żel, który działa rozjaśniająco na wszystkie przebarwienia.

W trakcie wybielania pacjent powinien korzystać z past do zębów, które są bogate w fluor. Wybielanie nakładkowe to czas, w którym zwiększona jest podaż na fluor.

Długość procedury jest zależna od przebarwień na zębach oraz efektu, który chce uzyskać pacjent. Zaletą tej metody jest efekt, który może utrzymać się nawet przez kilka lat.

W trakcie wybielania zębów należy zwrócić uwagę na stan dziąseł. W trakcie procesu może dojść do ich podrażnienia, co powoduje konieczność przerwania wybielania.

Wybielanie zębów lampą Beyond – zalety


Wybielanie zębów lampą Beyond często kończy się już na jednej wizycie. Jest to zabieg, który trwa od 30 do 60 minut i przynosi natychmiastowe efekty.

Wybielanie zębów lampa Beyond polega na wykorzystaniu aktywnego tlenu. Jest to metoda bezpieczna, skuteczna i szybko przynosi efekt, który jest widoczny już po pierwszej wizycie. Trzeba jednak pamiętać, że lampy Beyond można użyć wyłącznie gdy zęby są wyleczone a przyzębie w idealnym stanie. Nie jest to metoda, której mogą próbować osoby borykające się z parodontozą lub innymi schorzeniami.

Wybielanie zębów nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Warto jednak przeprowadzić je pod kontrolą doświadczonego stomatologa, który w pierwszej kolejności zadba o zdrowie, a dopiero następnie o estetykę naszego uśmiechu.