Protezy zębowe all-on-4

Protezy zębowe all-on-4

1 grudnia, 2022 Wyłącz przez swiadowid

Czym są protezy all-on-4? Jest to nowoczesna metoda implantologiczna, która stanowi skuteczną i trwałą alternatywę dla tradycyjnych protez. Polega ona na tym, że cztery implanty są wszczepiane w kości za pomocą jednej procedury, a następnie do nich dopasowana jest stała, wytrzymała i estetyczna proteza. Ta metoda jest szeroko stosowana wśród osób starszych, które straciły zęby, ale także wśród młodszych pacjentów, którzy chcą uniknąć tradycyjnej protetyki.

Szybka i skuteczna metoda na piękne zęby

All-on-4 jest szybką i skuteczną metodą, która pozwala pacjentom na odzyskanie wyglądu i funkcji naturalnych zębów. Metoda ta jest również szybsza i łatwiejsza w porównaniu do innych metod implantologicznych, wymagając mniej interwencji chirurgicznych.

Jak wygląda proces założenia protezy all-on-4?

Pierwszym krokiem w tej procedurze jest zidentyfikowanie odpowiednich implantów dla danego pacjenta. Każdy implant jest zazwyczaj zamocowany za pomocą kotwicy, która jest wstawiana w górną lub dolną szczękę i pełni funkcję podstawy dla protezy. Następnie proteza jest dopasowana do implantów i wykończona, aby pasowała do naturalnej symetrii twarzy pacjenta.

Zalety protez all-on-4

Zaletą stosowania tej metody jest to, że implanty są wszczepiane w jednym zabiegu, co oznacza, że czas leczenia jest znacznie skrócony. Ponadto, pozwala to na uniknięcie bólu i dyskomfortu w porównaniu do innych metod implantologicznych.

Inną zaletą protez all-on-4 jest to, że jest ona trwała i wytrzymała. Estetyczny wygląd protezy jest utrzymywany dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, które są odporne na uszkodzenia. Protezy all-on-4 zapewniają również lepsze dopasowanie do twarzy pacjenta niż tradycyjne protezy.

Ponadto, protezy all-on-4 są łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Dzięki temu pacjent może cieszyć się długotrwałymi korzyściami zdrowotnymi i estetycznymi. Protezy all-on-4 są również wygodniejsze w porównaniu do tradycyjnych protez, ponieważ nie wymagają stosowania kleju i są łatwe w czyszczeniu.

Podsumowując, nowoczesne protezy zębowe all-on-4 stanowią skuteczną, trwałą i estetyczną metodę leczenia, która pozwala pacjentom na odzyskanie wyglądu i funkcji naturalnych zębów. Ponadto, metoda ta jest szybka i łatwa w utrzymaniu, co czyni ją atrakcyjną i wygodną alternatywą dla tradycyjnych protez.