Nowa era doskonałej kawy: Rancilio Silvia Pro X i Classe 5

Nowa era doskonałej kawy: Rancilio Silvia Pro X i Classe 5

4 lipca, 2023 Wyłącz przez Redakcja

W świecie ekspresów do kawy Rancilio to marka, która od lat kojarzy się z wysoką jakością, niezawodnością i doskonałym smakiem. Teraz, dzięki modelom Silvia Pro X i Classe 5, można cieszyć się profesjonalnymi możliwościami przygotowywania kawy również w domowym zaciszu.

Rancilio Silvia Pro X to jednogrupowy ekspres do kawy, który został zaprojektowany z myślą o użytku domowym. Łączy on wydajność, niezawodność i stabilność termiczną, które charakteryzują profesjonalne ekspresy Rancilio, z łatwością obsługi i kultowym designem Silvii. Jest to idealne rozwiązanie dla doświadczonych domowych baristów, którzy cenią sobie precyzję i kontrolę nad procesem przygotowywania kawy.

Jedną z kluczowych cech Silvii Pro X są dwa wewnętrzne regulatory PID, które pozwalają na precyzyjną kontrolę temperatury. Dzięki nim można uzyskać doskonałą stabilność termiczną zarówno podczas ekstrakcji kawy, jak i dostarczania pary. Elektroniczna kontrola wody oraz niezależna regulacja temperatury umożliwiają łatwe zarządzanie za pomocą przycisków na cyfrowym wyświetlaczu. To oznacza, że każda porcja kawy będzie przygotowana z niezwykłą precyzją i doskonałym smakiem.

Rancilio Silvia Pro X oferuje także funkcję łagodnego naparu, która umożliwia ekstrakcję wszystkich rodzajów kawy w najlepszy możliwy sposób. Dodatkowo, dzięki manometrowi, można stale kontrolować ciśnienie w bojlerze z kawą, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych efektów w filiżance. Imponująca stabilność termiczna Silvii Pro X plasuje ją w najwyższej klasie domowych ekspresów do kawy.

Natomiast Rancilio Classe 5 to ekspres, który oferuje podstawowe funkcje i wydajność klasy premium w przystępnej cenie. Zbudowany z zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów, gwarantuje stabilność termiczną na najwyższym poziomie. Classe 5 skupia się na tym, co najważniejsze: jakości w filiżance, łatwości obsługi i niezawodności. W połączeniu z nowoczesnym designem i szeroką gamą wersji, każdy może znaleźć model odpowiedni dla swoich potrzeb i warunków pracy.

Technologia Rancilio Steady Brew (SB), zastosowana w ekspresie Classe 5 zapewnia doskonałą stabilność termiczną, niezawodność i maksymalną powtarzalność w ekstrakcji kawy. Bez względu na okresy wzmożonego ruchu czy niskie zużycie, Steady Brew utrzymuje stabilną temperaturę wody, gwarantując doskonałe rezultaty przy każdej ekstrakcji.

Ekspres Classe 5 jest dostępny w dwóch wersjach. Wersja Tall została wyposażona w podwyższone grupy, umożliwiające utrzymanie kubków o wysokości 14,5 cm. Natomiast wersja kompaktowa jest idealna do ograniczonych przestrzeni roboczych, gdzie każdy centymetr się liczy. Dodatkowo, na życzenie, wersja Classe 5 S może być zamówiona z ogrzewaniem gazowym (dostępne tylko dla 2GR i 3GR) oraz w wersji Tank (tylko 1GR), która nie wymaga stałego podłączenia do wody.

Podsumowując, Rancilio Silvia Pro X i Rancilio Classe 5 to dwa wyjątkowe modele ekspresów do kawy, które zapewniają wysoką jakość, niezawodność i doskonałe rezultaty w przygotowywaniu ulubionych napojów kawowych. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym domowym baristą czy prowadzisz kawiarnię, Rancilio ma odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Przenieś swoje doświadczenie kawowe na nowy poziom i ciesz się wyjątkowym smakiem kawy każdego dnia.