Płytki 3D do kuchni – jakie wybrać?

Płytki 3D do kuchni – jakie wybrać?

23 października, 2019 Wyłącz przez swiadowid

W sklepach z płytkami znajdziemy tak szeroki wybór płytek 3D do kuchni, że w pierwszej chwili możemy mieć problem z doborem takiego rodzaju, który byłby idealny dla konkretnego przeznaczenia. Przy zakupie zwraca się najczęściej uwagę na to, czy dane płytki będą dobrze się prezentować w przestrzeni, która jest dla nich przeznaczona. Jednak w przypadku kafelków 3D taki problem nie istnieje, gdyż wszędzie, gdzie się pojawiają, wzbudzają sensację. Jakie są ich najważniejsze cechy, a także jaki efekt dzięki nim można uzyskać – o tym jest tematyka tego artykułu.

Płytki 3D – jakie są ich cechy?

Przede wszystkim płytki 3D do kuchni wyróżniają się wyrazistymi formami. Do najpopularniejszych, trójwymiarowych faktur można zaliczyć te geometryczne w postaci rombów, heksagonów, czy sześcianów. Jednak tylko taka forma mogłaby się bardzo szybko znudzić, dlatego też projektanci proponują płytki 3D o geometrycznej fakturze o nieregularnym układzie.

Wśród dostępnych wariantów kafelków 3D można także wyróżnić te trójwymiarowe propozycje, które mają nietypowe, faliste żłobienia. Tak naprawdę wszystkich dostępnych struktur nie sposób wymienić, co tylko działa na korzyść tego modelu płytek. Ich niebanalna struktura i ciekawy, trójwymiarowy kształt to niewątpliwe atuty, które przydają się przy aranżacji pomieszczeń, które z reguły są pozbawione elementów, na jakich można zawiesić oko.

Aranżując takie pomieszczenia, jak kuchnia, warto wziąć pod uwagę kafelki 3D, które nadają wnętrzu zupełnie inny charakter, sprawiając, że po nudnej przestrzeni nie pozostaje żaden ślad. Szeroki wybór płytek 3D do kuchni to doskonała wiadomość dla wszystkich osób, które pomimo zastosowania tradycyjnych elementów wystroju tego pomieszczenia, chcą stworzyć przestrzeń, która będzie się wyróżniać i nie przypominać innych pomieszczeń tego typu znanych z codziennego życia, czy też z pism wnętrzarskich.

Kafelki 3D – jaki efekt można uzyskać?

Podczas aranżowania kuchni, czy innego pomieszczenia, na przykład łazienki, warto pamiętać o tym, że kafelki 3D już same w sobie są niezwykle dekoracyjne. W związku z tym, by uzyskać zadowalający efekt, wystarczy otoczyć je takimi rozwiązaniami, które mogą być częściowo lub całkowicie pozbawione charakteru. W ten sposób uzyska się wyjątkowo harmonijną przestrzeń, w której to głównie płytki 3D będą zwracać na siebie uwagę. Wybierając białe, trójwymiarowe płytki osiągnie się taki sam efekt, jak wtedy, gdy maluje się ściany białą farbą – dane wnętrze wyda się optycznie większe.

Ze względu zaś na wielość kształtów, barw i różnorodność struktur, można takie płytki łączyć z innymi płytkami z tego samego gatunku, wybierając inny kształt, bądź też z tradycyjnymi kafelkami – w ten sposób można stworzyć niezwykle oryginalną, wręcz artystyczną ścianę. Taka strefa może stanowić przeciwwagę dla pozostałej przestrzeni, która pozostanie do niej w wyraźnym kontraście.