Strach przed dentystą

Strach przed dentystą

13 grudnia, 2019 Wyłącz przez Redakcja

Strach przed dentystą dotyka praktycznie każdego człowieka. Tylko nieliczni są pozbawieni tego strachu i idą na wizytę bez jakiegokolwiek stresu. Nie każda wizyta u stomatologa musi wiązać się z działaniem dentysty polegającym na manipulowaniu przy zębach. Może to być też wizyta kontrolna.

Źródła lęków

Strach przed dentystą zazwyczaj ma swoje źródło w jakiejś nieudanej wizycie z przyszłości. Bardzo wielu ludzi wychowało się w czasach PRLu, kiedy dentyści powszechnie pracowali w szkołach. Nikt nie przejmował się tym, że dziecko boi się dentysty i potrzebuje silnego znieczulenia. Wiele zabiegów wykonywano siłą, gdy dziecko było trzymane na kolanach rodzica. Oczywiście o znieczuleniu raczej nie pamiętano, a raczej celowo nie stosowano znieczulenia, bo nie widziano takiej potrzeby. Nic dziwnego, że po takich wizytach ludziom został w głowie lęk i strach, a przecież do dentysty chodzić trzeba.

Nagłe wizyty

Czasami zdarza się, że trzeba iść do dentysty natychmiast, bez możliwości wyboru konkretnego lekarza. Takie sytuacje są bardzo stresujące dla wszystkich pacjentów, ponieważ najlepiej jest wcześniej wybrać sobie lekarza, do którego się pójdzie i do którego ma się zaufanie, ponieważ słyszało się o nim coś dobrego albo chociaż przeczytało opinie w internecie. Niestety kiedy ból zęba złapie człowieka w czasie weekendu albo w czasie świąt to trzeba udać się na dyżur i skorzystać z pomocy tego lekarza, który akurat przyjmuje.

Nie trzeba się bać

Dentysta poznań to lekarz, którego nie trzeba się bać, ponieważ szanuje pacjenta i jego lęki Dentysta wolsztyn również wykazuje empatię wobec strachu pacjenta. Stomatolog poznań przyjmuje także małe dzieci, które tym bardziej boją się dentysty. Dentysta poznań wie, jak uspokoić dorosłego i dziecko i przeprowadzić zabieg. Stomatolog poznań to dobry wybór na pierwszą wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta wolsztyn z pewnością rozumie pacjenta, który bardzo się boi i dobierze odpowiednie znieczulenie i metody leczenia.

Rola profilaktyki

Wybór dentysty to poważna sprawa i taki wybór powinien być przemyślany. Wybierając dentystę poznań warto dokładnie zorientować się kto gdzie przyjmuje i w jakich godzinach. Jednak najlepsze będą osobiste rekomendacje zadowolonych pacjentów, których nie brakuje. Strach przed dentystą bywa dzieciom wpajany przez dorosłych, a tak być nie powinno, bo nie wolno przenosić swoich lęków na dzieci, pomimo swoich własnych traum z przeszłości. Dziecko to czysta tablica i wszystko co zostanie na niej zapisane, będzie żyło i odezwie się w przyszłości. Dziecko trzeba wręcz zachęcać do profilaktycznych wizyt u stomatologa.