Zalety kasetonów styropianowych

Zalety kasetonów styropianowych

30 grudnia, 2019 Wyłącz przez Redakcja

Kasetony sufitowe, także te wykonane ze styropianiu to dobry wybór do starszych jak i do nowoczesnych wnętrz. Dzięki nim wnętrze wygląda estetycznie i nowocześnie, jednocześnie dając możliwość ukrycia pęknięć i zalań, które wpływają negatywnie na wygląd pomieszczenia.

Kasetony 3D do wnętrza – zalety takiego rozwiązania w nowoczesnym designie wnętrz

Dla wielu osób kasetony na sufit to rozwiązanie, które kojarzy się z minionym systemem, przez co powoduje negatywne odczucia. Jednak obecnie kasetony sufitowe na nowo stają się modne i wiele osób decyduje się na nie, ponieważ dają możliwość w szybki i łatwy sposób odmienić wnętrze.
Obecnie ceny materiałów budowlanych i tych do wykończenia wnętrz są dość wysokie i nie każdego stać na to, by je kupić. Dlatego kasetony na sufit zyskują na popularności, ponieważ są dość tanie, łatwe w montażu i pozwalają szybko odmienić wygląd pomieszczeń. Idealnie dopasowują się też do nowoczesnych wnętrz.

Kasetony styropianowe do wnętrz

Obecnie modne są kasetony 3D i kasetony styropianowe. Sprawdzają się w różnego typu wnętrzach – i tych klasycznych i tych nowoczesnych.
Dekoratorzy wnętrz wskazują, że do nowoczesnych przestrzeni dobrze nadają się kasetony o geometrycznych wzorach, mocno tłoczonych. Czasami przypominają np. fale lub kwadraty, co wygląda ciekawie i sprawia, że wnętrz zyskuje unikalny wygląd.
Do klasycznych wnętrz poleca się kasetony o wymiarach np. 60×60 cm lub też 50×50 cm, które posiadają imitacje drewna. To ciekawy element sztukaterii, który nie tylko ładnie się prezentują, ale też daje możliwość wyrównania pęknięć i ubytków w tynku. Nie wymaga to wówczas dodatkowego tynkowania i jest znacznie mniej czasochłonne. Styropian ma też działanie termoizolacyjne i wpływa na możliwość utrzymania właściwej temperatury wewnątrz. Dlatego często decydują się na nie właściciele wysokich domów, montując je na ostatnich piętrach.
Nowoczesne kasetony są łatwe w montażu i można je szybko umieścić w danym miejscu, bez konieczności zatrudniania fachowca. To wersja, która daje możliwość zaoszczędzenia. Szczególne modne są styropianowe kasetony sufitowe o wymiarach 60×60 cm, które montuje się na kleju.

Zaletą kasetonów wykonanych ze styropianu jest niska cena i wysoki wybór. Dlatego nie trzeba ponosić dużych kosztów, by efektywnie odmienić swoją przestrzeń, zyskując ciekawy efekt końcowy. Osoby, które posiadają ograniczony budżet domowy, a chciałyby szybko odmienić swoje wnętrze – wybierają więc na nowo modne kasetony na sufit, także te w ciekawej wersji 3D.