Akcesoria telefoniczne

Akcesoria telefoniczne

10 marca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Nawet najbardziej nowoczesny smartfon czasami okazuje się niewystarczający, by korzystać z niego w każdej sytuacji. Wystarczy jednak dokupić kilka gadżetów telefonicznych, by jego obsługa była całkiem komfortowa. Ciągle ukazują się nowinki telefoniczne, które pozwalają wybrać najlepsze akcesoria na telefon.

Ochrona telefonu – popularne akcesoria na telefon

Praktycznie z telefonem się nie rozstajemy. Trzymamy go w kieszeni, w torebce lub w samochodzie. Jego ekran w ten sposób narażony jest na zarysowania, a podczas upadku na pęknięcie szybki. W pierwszej kolejności trzeba więc pomyśleć o jego odpowiednim zabezpieczeniu. Najpopularniejsze są folie samoprzylepne chroniące przed zarysowaniami. Koniecznie wtedy trzeba także pomyśleć o twardym futerale, który zabezpieczy telefon przed upadkiem.
Innym sposobem ochrony wyświetlacza są dodatkowe szybki z hartowanego szkła. Obudowę można zabezpieczyć miękkim etui, ich wybór jest bardzo duży.

Akcesoria telefoniczne dla kierowców

Smartfon to nie tylko telefon, dzięki odpowiedniej aplikacji może zamienić się w nawigację GPS bardzo pomocną w czasie podróży. Tak wykorzystywany telefon musi posiadać dodatkowe wyposażenie. Przede wszystkim niezbędny jest uchwyt samochodowy. Może być on montowany za pomocą przyssawki lub za pomocą specjalnych uchwytów mocowanych w kratkach wentylacyjnych. Do wyboru są uchwyty teleskopowe lub magnetyczne.

Poza uchwytem warto w samochodzie mieć ładowarkę do telefonu lub powerbank, które przydadzą się w razie rozładowania telefonu. Koniecznie też trzeba mieć zestaw głośnomówiący lub słuchawki umożliwiające prowadzenie rozmów podczas jazdy.

Akcesoria telefoniczne dla słuchających muzyki

Wiele osób podczas jazdy środkami komunikacji miejskiej nie chce bezmyślnie patrzeć w okno i wykorzystuje ten czas na słuchanie muzyki lub naukę języków obcych. W takim wypadku konieczne są słuchawki, by nie przeszkadzać innym. Do słuchania muzyki słuchawki muszą być dobrej jakości. Do wyboru są miniaturowe słuchawki do uszu lub coraz modniejsze słuchawki nauszne. Te ostatnie dodatkowo chronią uszy przed silnym wiatrem.

Mini głośniki do telefonu pozwalają na słuchanie muzyki w większym gronie.

Nowinki telefoniczne dają znacznie więcej możliwości. Wśród nich na uwagę zasługuje finger holder. To specjalny uchwyt do smartfonów o dużych rozmiarach. Umieszczony na tylnej obudowie chroni telefon przed wypuszczeniem z dłoni i ułatwia obsługę telefonu. Może być wykonany z mocnej tkaniny lub metalu. Metalowy finger holder może także służyć jako podpórka telefonu umieszczonego na biurku.