Złe nawyki u dzieci i ich rodziców

Złe nawyki u dzieci i ich rodziców

10 marca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Klinika dentystyczna Poznań to niestety ciągle miejsce stosunkowo rzadko odwiedzane przez małe dzieci. Warto jednak zacząć to robić, znaleźć zaufanego stomatologa dziecięcego w Poznaniu. Dlaczego jest to tak istotne? Jakie nawyki u dzieci i ich rodziców mogą wpłynąć negatywnie na uzębienie dziecka?

1) Ssanie kciuka, ssanie butelki

Przede wszystkim, na pewno każdy stomatolog Poznań nam powie, że jako rodzice, dziadkowie, czy inne osoby zajmujące się dziećmi, powinniśmy oduczać dziecko ssania kciuka. Tak samo smoczki mogą być stosowane naprawdę tylko w pierwszych miesiącach życia, zaś z odstawieniem butelki nie chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby dziecko zmieniło rodzaj pokarmu w końcu.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że niestety nadmierne ssanie, może prowadzić do zniekształcenia się zębów. Oczywiście zaś tego żaden rodzic nie chciałby dla swojego dziecka.

2) brak mycia ząbków niemowlętom i dzieciom w przedszkolu

Niektórzy rodzice także nie za bardzo wcale dbają o to, aby dziecko myło zęby już od najmłodszych lat. W końcu po co myć jeden ząbek? A zęby mleczne i tak przecież wypadną…

Jednak to nie do końca wcale tak działa. Po pierwsze, każdy dentysta Poznań na pewno nam powie, że bardzo ważne jest to, aby u każdego dziecka wykształcać prawidłowe zachowania i odruchy. Im wcześniej nauczymy naszą pociechę myć zęby, tym później będzie miała ona znacznie mniej problemów.

To jednak nie wszystko. Każdy stomatolog Poznań podkreśla także to, że ubytek nawet u małego dziecka niestety może zakończyć się poważnymi kłopotami. To nie jest bowiem tak, że próchnica będzie postępować, ząbek wypadnie i wyrośnie cudowny, nowy, zdrowy biały ząb. Po pierwsze, ten nowy ząb może wyrosnąć osłabiony albo nawet z próchnicą. Po drugie zaś, niestety stan zęba wpływa na stan całego organizmu. I nawet drobny ubytek może wiązać się z poważnymi następstwami, nawet takimi jak sepsa.

Podsumowując, zęby trzeba dzieciom myć już od momentu, kiedy się one wyrzynają. Dodatkowo, warto zadbać o to, aby miały one naprawdę dostosowane do swojego wieku szczoteczki, pasty itp.

3) brak regularnych przeglądów

Poważnym błędem jest także to, że często niestety klinika dentystyczna Poznań to jest naprawdę bardzo rzadko odwiedzane przez rodziców miejsce. A powinno być i to z kilku powodów. Przede wszystkim, dentysta Poznań dzięki takim regularnym przeglądom ma szansę ocenić, czy wszystko prawidłowo się rozwija i prawidłowo przebiega. Ponadto, dziecko jeśli przyzwyczai się do regularnych wizyt, to oswoimy jego strach przed dentystami i w przyszłości nie będzie miało ono z tym problemów.