Licówki w Poznaniu

Licówki w Poznaniu

5 października, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Nie wszyscy wiedzą, że niewielkie uszkodzenie zęba nie wymaga zakładania korony. W wielu przypadkach wystarczą zwykłe licówki, które po nałożeniu na oszlifowany ząb nadają mu pierwotny, a nawet lepszy kształt. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie licówki Poznań daje wiele możliwości na poprawę wyglądu uzębienia?

Różne rodzaje licówek

Wszystkie licówki służą do nadania zębom odpowiedniego kształtu i pięknego wyglądu. Jednak tak samo, jak w przypadku koron oraz innych usług z zakresu stomatologii estetycznej stosowane są różne materiały. Charakteryzują się one odmiennym wyglądem oraz wytrzymałością. Jakie dostępne są licówki Poznań jest miastem, gdzie można znaleźć wszystkie ich rodzaje?

W mieście dostępne są:

– licówki akrylowe,

– licówki kompozytowe,

– licówki ceramiczne,

– licówki porcelanowe,

– licówki ceramiczne.

Różnorodne materiały

Najtańsze rozwiązanie to akryl. Tego rodzaju licówki wykorzystywane są jako tymczasowe zabezpieczenie zęba przed nałożeniem literówki właściwej. Są one podatne na przebarwienia i uszkodzenia.

Oczywiście jest to tylko część oferty, którą zaprezentować może współczesna stomatologia estetyczna Poznań daje także dostęp do licówek kompozytowych. Kompozyt wytrzymalszy niż licówka z akrylu, ale wygląda on nienaturalnie i ulega szybkiemu przebarwieniu.

Znacznie lepszym rozwiązaniem są licówki ceramiczne. W przeciwieństwie do poprzednich rozwiązań gwarantują one naturalny wygląd zębów, a tym samym spełniają swoje podstawowe badanie. Są one jednak o wiele droższe niż modele kompozytowe.

Z kolei najpopularniejszym rozwiązaniem, które zaoferować stomatologia estetyczna Poznań jest licówka porcelanowa. Są one wyjątkowo odporne na uderzenia mechaniczne, na osadzanie się kamienia nazębnego oraz na przebarwienia. Dlatego najczęściej stosuje się je na przednich zębach.

Koszty założenia licówki

Rzeczywisty koszt założenia licówki w głównej mierze jest uzależniony od rodzaju wykorzystanego materiału. Dobrze pokazują to akrylowe licówki cena Poznań za jedną sztukę to zaledwie około 200 zł. Z kolei w przypadku droższego rozwiązania, jakim jest kompozyt należy przygotować się na wydatek rzędu 250 – 350 zł za jeden ząb.

Są to jednak wciąż bardzo tanie licówki cena Poznań za modele wykonany z porcelany to około 800 zł za jedną sztukę. Najwięcej należy zapłacić za licówki pełnoceramiczne, których koszty to około 1500 zł za jedną sztukę. To, na jaką licówkę należy się zdecydować, w głównej mierze powinno być uzależniona od stanu uzębienia, oczekiwań oraz posiadanych środków finansowych.