Co warto wiedzieć o dekoracjach ściennych i sufitowych?

Co warto wiedzieć o dekoracjach ściennych i sufitowych?

13 listopada, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Przeglądając aktualne magazyny wnętrzarskie, szybko można dojść do wniosku, że kasetony sufitowe, kasetony ścienne oraz różnorodne panele sufitowe powoli wracają do łask. Jeszcze kilkanaście lat temu można je było znaleźć w domach naszych babć. Później zostały wyparte na rzecz surowych sufitów i ścian. Teraz jednak wracają i to z dużym przytupem. Ich producenci naprawdę bardzo starają się, by stworzyć wyjątkowe, niepowtarzalne modele, które sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu.

Kasetony sufitowe i kasetony ścienne – co warto o nich wiedzieć?

Kasetony to doskonała alternatywa dla wszelkich podwieszanych sufitów, paneli ścienny, paneli sufitowych oraz innych sztucznych dekoracji. Wiele z nich jest tak efektownych i eleganckich, że nie wymagają nawet szczególnej reklamy. Dużym ich plusem jest to, że kosztują naprawdę niewiele (kilka złotych za sztukę) i można bez problemu kupić je w każdym sklepie budowlanym. Klienci mogą postawić na modele bardzo klasyczne (proste i minimalistyczne), jak i te wyjątkowo ozdobne i ekstrawaganckie (z mnóstwem ozdób i dodatków).
Różne rozmiary, wzory i kolory sprawiają, że każdy szybko odnajdzie modele idealne do swoich wyjątkowych wnętrz.

Szybka zmiana w mieszkaniu lub w domu

Dzięki takim ciekawym dodatkom, można tak naprawdę w kilka godzin odmienić swoje stare zniszczone wnętrza. Nie trzeba bowiem wołać ekipy budowlanej do popękanego sufitu, czy też do kiepsko wyglądających ścian. Kasetony są doskonałą alternatywą na tego typu problemy. Są lekkie, wykonane z dobrego, solidnego materiału. Mocuje je się na specjalny, mocny klej, który idealnie przylega do sufitu. Co ważne, taka dekoracja jest bardzo trwała. Może nawet służyć użytkownikom nawet i przez wiele lat w nienagannym stanie. A gdy tylko znudzi się mieszkańcom, zawsze można je zastąpić nowym wzorem lub szybko przemalować na inny kolor.

Kiedy zastosować panele sufitowe?

Panele sufitowe bardzo często wykorzystują dekoratorzy oraz projektanci wnętrz w nowoczesnych projektach. Wiele z nich jest naprawdę eleganckich i stylowych, dlatego też idealnie dopełnią designerskie, modne pomieszczenia. Obecnie najmodniejsze są panele sufitowe drewniane, które można umieścić tylko na fragmencie sufitu. Idealnie pasują w miejscu, gdzie ma być umieszczona lampa – wówczas jeszcze bardziej podkreślą jej wyjątkowy urok. Niektórzy decydują się nawet na bardzo nowatorskie rozwiązanie, czyli na panele na całym suficie. Bardzo dobrze to wygląda szczególnie w wysokich pomieszczeniach, które chce się odrobinę “ocieplić”.