Szkolenia na podesty ruchome – poznaj szczegóły i zapisz się

Szkolenia na podesty ruchome – poznaj szczegóły i zapisz się

29 października, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Szkolenie na operatora podestów ruchomych jest kompleksowym kursem, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie odpwiednich uprawnień z zakresu podestów ruchomych przejezdnych. Tego typu szkolenia można wykonać w certyfikowanych ośrodkach szkoleniowych.

Szkolenia na podesty ruchome

Coraz częstsze wykorzystanie podestów ruchomych w wielu pracach wysokościowych sprawia, że wykorzystanie zwyżek staje się codziennością. Charakter prac wymusza obowiązek posiadania kwalifikacji zawodowych. Uzyskanie uprawnień kat. IP pozwala na obsługę podestów ruchomych przejezdnych wolnobieżnych, podestów ruchomych przewoźnych oraz podestów ruchomych samojezdnych. Obsługa zwyżek dla wielu osób wydaje się prosta, lecz na operatorze spoczywa ogromna odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także bezpieczeństwo wszystkich osób wokół.

Dlatego tak istotne jest posiadanie uprawnień na obsługę podestów ruchomych. Szkolenie na podesty ruchome odbywa się sprawnie w jednym dniu. Obejmuje ono zarówno szkolenie teoretyczne jak szkolenie praktyczne na podestach ruchomych. Kurs na operatora podestów kończy się egzaminem Państwowym przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego wraz z wydaniem zaświadczenia kwalifikacyjnego. Uzyskane uprawnienia pozwalają na pracę na terenie Polski przez okres 5 lat.

Szkolenie na operatorów podestów ruchomych

Podesty ruchome, podnośniki koszowe, czy też inaczej zwyżki Katowice składają się zazwyczaj z platformy roboczej, wysięgnika i podwozia. Ciężko wyobrazić sobie prace elektryczne przy instalacjach przemysłowych, budowlane, czy też zawieszanie potężnych reklam bez ich udziału. Zwyżki są niezwykle uniwersalne, a przy tym bezpieczne.Brak podestów ruchomych znacznie utrudniłby wykonywanie prac na wysokościach.

Aby pracować na tego typu maszynach każdy pracownik musi ukończyćszkolenie na operatora podestów ruchomych. W certyfikowanym ośrodku szkoleniowym AA HERKULES posiadamy wykwalifikowanych wykładowców i instruktorów. Podczas szkoleń uczymy przyszłych operatorów obsługi i działania podestów ruchomych przejezdnych wolnobieżnych (podnośnikach nożycowych elektrycznych, podnośnikach teleskopowych, przegubowych) oraz ładowarek teleskopowych.

Po ukończonym szkoleniu na operatora podestów ruchomych kursant przystępuje do egzaminu państwowego przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego lub Transportowego Dozoru Technicznego. Po zdanym egzaminie kursant otrzymuje zaświadczenie uprawniające do pracy na terenie całego kraju.