Tych kwiatów nikt nie odróżni od prawdziwych

Tych kwiatów nikt nie odróżni od prawdziwych

10 sierpnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Jeszcze kilka, może kilkanaście lat temu, sztuczne kwiaty nie kojarzyły się najlepiej, bo na pierwszy rzut oka, widać było, że są wykonane z tworzywa sztucznego. Te czasy już jednak dawno minęły. Produkowane zgodnie z najnowocześniejszymi osiągnięciami wyglądają znacznie lepiej i na pierwszy rzut oka trudno odróżnić ich od dopiero co ściętych lub hodowanych w doniczkach żywych kwiatów.

Sztuczne kwiaty jak żywe

W hurtowni florystycznej bez problemu dostaniecie obecnie sztuczne kwiaty jak prawdziwe. Wybór jest ogromny, bo i popyt się zwiększa. Co ciekawe, sztucznych kwiatów nie kupują już tylko restauracje czy hotele. Coraz częściej są one stałym wyposażeniem mieszkań i domów. Nie wymagają pielęgnacji, podlewania, przesadzania. Nie trzeba nikogo prosić o ich doglądanie, gdy wyjeżdżamy na dłużej niż tydzień. Słowem – nie trzeba się o nic martwić, a wyglądają pięknie.

Kwiaty sztuczne jak żywe

“Sztuczne kwiaty jak żywe!” – to częsta reakcja klientów hurtowni florystycznych, którzy widzą produkty, jakie można w nich dostać. Przede wszystkim dlatego, że w społeczeństwie wciąż pokutuje niesprawiedliwe przeświadczenie, że na pierwszy rzut oka można odróżnić żywe kwiaty od sztucznych. Tymczasem wcale nie jest to takie łatwe, by nie powiedzieć, że wręcz niemożliwe.

Małe dzieła sztuki

Sztuczne kwiaty wyglądają obecnie jak prawdziwe, bo sposób ich produkcji znacznie się zmienił. Dziś nie jest to taśmowe wytwarzanie goździków, jakie spotykaliście w co drugim wazonie w restauracjach w całej Polsce. Obecnie są to wręcz małe dzieła sztuki, odtworzone ze wszystkimi detalami. I nie chodzi tylko o kształt, ale też barwę czy naturalnie pojawiające się załamanie światła.

Dziś kwiaty sztuczne jak żywe organizmy potrafią zachwycić swoim pięknem, a często są też znacznie ładniejsze od oryginału. Każdy przecież wie jak dużo wysiłku należy włożyć w wyhodowanie pięknej rośliny. Niezależnie od tego czy jest to kwiat doniczkowy, posadzona w ogrodzie róża czy zwykły kaktus na parapecie – wszystko wymaga poświęcenia czasu, uwagi, a także pieniędzy.

Kupując sztuczne kwiaty jak prawdziwe, nie mamy tego kłopotu. Tymczasem efekt coraz częściej jest olśniewający i znacznie lepszy, niż przy zakupie i hodowli żywych roślin.