Nowoczesne kasetony ścienne 3D

Nowoczesne kasetony ścienne 3D

12 sierpnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

We współczesnych wnętrzach wciąż dominują elementy dekoracyjne, które odnoszą się do geometrycznych kształtów. W takich przestrzeniach bardzo dobrze sprawdzają się kasetony ścienne 3D, które swoją formą idealnie korespondują z taką stylizacją. Gdzie szczególnie efektownie mogą się prezentować takie kasetony we wnętrzu?

Kasetony 3D – czym różnią się od standardowych?

Z pewnością większość doskonale wie, jak wyglądają kasetony. Jednak nie każdy ma świadomość, że w sprzedaży jest już dostępna jakby następna generacja, czyli kasetony 3D. Dlaczego cieszą się dużą i wciąż rosnącą popularnością – w czym tkwi ich „sekret”?

Panele 3D – bardziej dekoracyjne

Panele typu 3D różnią się od zwykłych między innymi tym, że ściany zdecydowanie prezentują się bardziej efektownie. Wszystko dzięki wrażeniu przestrzenności, jakie zapewnia trójwymiarowa forma. Można w związku z tym spodziewać się, że każde pomieszczenie będzie odpowiednio podkreślone dzięki nim – zarówno ściany, jak i cała stylizacja.

Dekoracyjność paneli 3D bierze się również z motywów, którymi się je ozdabia. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju figury geometryczne, które mogą tworzyć albo które są w nich wytłoczone, na przykład bardziej w formie desenia.

Kasetony 3D – efektowne w połączeniu z oświetleniem LED

Tak naprawdę trójwymiarowość kasetonów najlepiej widać wtedy, gdy już zapadnie zmrok i włącza się światło we wnętrzu. Chcąc natomiast wydobyć z nich optymalny potencjał, najlepiej podświetlić kasetony ścienne 3D oświetleniem typu LED. Za pomocą małych diod udaje się podkreślić wszystkie wypukłości, wklęsłości, czy linie.

Biorąc więc pod uwagę kasetony w wersji 3D, można stworzyć niezwykle oryginalną przestrzeń, w którą nie trzeba inwestować majątku. Zarówno takie kasetony, jak i ledy są dostępne w dobrej cenie, dlatego też szybko i łatwo udaje się w ten sposób uatrakcyjnić wybrane pomieszczenie.

Kasetony trójwymiarowe – szeroki wybór motywów dekoracyjnych

Nowoczesne wnętrza często mają to do siebie, że powielają dobrze znane już schematy aranżacyjne, a przez to bywają albo nudne, albo nijakie. By złamać prostą aranżację, można właśnie położyć na ścianie panele 3D, które dodadzą uroku. Dlaczego? Ponieważ jest mnóstwo motywów, jakimi ozdabia się płyty z MDF, czy gipsowe, z jakich najczęściej produkuje się kasetony w wersji 3D.

Najpopularniejsze są kwadraty, romby, prostokąty i wielokąty, ale równie dużym powodzeniem cieszą się motywy zwierząt, kwiatów, czy przyrody w ogóle. Takie zdobienia nie tylko nadają wnętrzu charakter, ale też zapewniają poczucie harmonii we wnętrzu. Te motywy kasetonów mogą również wpływać pozytywnie na samopoczucie osób, które przebywają w pomieszczeniu, gdzie położono panele w wersji 3D.