Kiedy usunąć ząb? Oto podstawowe informacje!

Kiedy usunąć ząb? Oto podstawowe informacje!

21 października, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Usuwanie zęba do przyjemnych czynności nie należy. Jeśli jednak dentysta Wola Mrokowska zna się na rzeczy, to taki zabieg nie musi być zbyt bolesny. Należy jednak pamiętać o konkretnych zaleceniach, które są nierozerwalnie połączone z jego wykonaniem. O czym warto wiedzieć, zanim dentysta wyrwie ząb?

Które zęby warto wyrwać?

To dentysta Tarczyn ocenia, które zęby należy wyrwać. Zasada jest tu dość prosta – usuwa się tylko te zęby, które nie nadają się do dalszego leczenia. Warto jednak zauważyć, że taka tendencja jest często dość kontrowersyjna. Często zdarza się bowiem tak, że stomatolog Tarczyn chce leczyć zęby niejako na siłę, wybierając bardziej kosztowne metody leczenia. Trzeba pamiętać, że taka metoda “leczenia” nie jest etyczna i – jeśli ma ona miejsce – należy ją zgłosić do stosownych, lekarskich komisji kontrolnych. Wracając jednak do kwestii usuwania uzębienia, proces ten dotyczy również zębów ruszających się, a także tzw. zębów mądrości. Te ostatnie są dla wielu osób sporym problemem, gdyż często bolą i pozostają wewnątrz tkanki dziąsła.

Dentysta Tarczyn a wyrywanie zębów

Proces ekstrakcji zęba jest bardzo często kojarzony z intensywnym bólem. Zwykle jednak bywa tak, że wykorzystuje się do tego celu nowoczesne techniki znieczulania. Jedną z nich jest np. elektroniczne dozowanie środka uśmierzającego ból. Mało tego – coraz rzadziej korzysta się z zastrzyków, które niejednokrotnie okazywały się mało skuteczne (zwłaszcza w przypadku zębów umieszczanych z tyłu). Czasami stosuje się też – zwłaszcza popularne wśród osób młodszych – mrożenie wyrywanego zęba, aczkolwiek metoda ta działa stosunkowo krótko.

Co po wyrwaniu?

Gdy już stomatolog Tarczyn wyrwie określony ząb, konieczne jest zrośnięcie się wszystkich naruszonych tkanek. Otwór (wgłębienie) po zębie nie może być szczotkowane przez co najmniej dobę. Co więcej, trzeba unikać spożywania jakichkolwiek pokarmów w czasie do dwóch lub trzech godzin od jego usunięcia. Co ważne – zasada ta dotyczy również płynów, w tym zwykłej, czystej wody.

Podsumowując, wyrywanie zęba to proces skomplikowany, ale już nie tak bolesny jak jeszcze kilkanaście lat temu. Warto jednak do niego nie dopuszczać, gdyż jest to tylko ostateczność. Dobrze mieć wszystkie swoje naturalne zęby i to możliwie jak najdłużej, gdyż przedkłada się to na komfort życia pacjenta.