Kursy sep Kraków

Kursy sep Kraków

20 grudnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Aby móc legalnie pracować z urządzeniami wytwarzającymi, zużywającymi lub przesyłającymi energię elektryczną konieczna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale również stosowne uprawnienia SEP. Są one przepustką dla każdego elektryka do dużych i poważnych zleceń w liczących się na rynku firmach.

Gdzie zdobyć uprawnienia SEP?

Szkolenia przygotowujące do egzaminów sep są dziś ogólnodostępne i możliwe do realizacji w każdym dużym mieście. Poszukując szkoleń pod nazwą kurs sep kraków, kursy sep kraków czy egzamin sep kraków z łatwością znajdziemy szkolenie dopasowane do naszych potrzeb.
Warto tutaj dodać, że kursy sep Kraków dostępne są zarówno w formie stacjonarnej (w placówce wskazanej przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich), jak i w formie online, gdzie bez wychodzenia z domu zdobędziemy solidną dawkę wiedzy, która umożliwi zdanie egzaminu i zdobycie uprawnień.
Kurs sep Kraków nie jest drogi, trwa stosunkowo krótko (kilka lub kilkanaście godzin w zależności od ilości kursantów) i pozwala w krótkim czasie zdobyć kwalifikacje do pracy z różnymi rodzajami urządzeń elektrycznych.
Szkolenia są najczęściej otwarte, choć istnieje możliwość zorganizowania również tak zwanego szkolenia zamkniętego (na terenie konkretnego przedsiębiorstwa).

Rodzaje uprawnień sep

Wyróżniamy trzy zasadnicze rodzaje kursów sep: kursy elektryczne, energetyczne oraz gazowe.
Kursy elektryczne zwane G1 skierowane są do osób, które na co dzień zajmują się eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych.
Kursy energetyczne zwane G2 dotyczą pracy z sieciami ciepłowniczymi, natomiast G3, czyli kursy gazowe przeznaczone są dla osób zajmujących się eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji i sieci gazowej.

Warunki przystąpienia do egzaminu sep

Do kursu i egzaminu sep przystąpić mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które mają minimum podstawowe doświadczenie. Widać więc, że wymagania są niewielkie i praktycznie każdy może zdobyć uprawnienia sep. Szkolenia są krótkie – trwają od kilku do kilkunastu godzin. Każda osoba, która planuje swoją karierę zawodową połączyć z elektryką czy gazem powinna poszerzyć swoje kwalifikacje i zdobyć uprawnienia sep, które są obecnie wymagane na niemal wszystkich stanowiskach technicznych. Kursy sep Kraków są szczególnie popularne wśród młodych osób, które wiedzą jak ważne są różnego rodzaju kompetencje, dodatkowe certyfikaty czy kursy.