Implanty zębowe – czy warto je wykonać i gdzie to zrobić?

Implanty zębowe – czy warto je wykonać i gdzie to zrobić?

5 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Stomatologia stale się rozwija, więc na rynku usług stomatologicznych nieustannie pojawiają się nowe rozwiązania. Tym, które obecne jest już od dawna, ale stale budzi wielkie emocje i zainteresowanie, są implanty zębowe, które oferuje coraz więcej gabinetów, także w Lublinie. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Implanty – najlepsze zastępstwo naturalnych zębów

Implanty zębowe mają praktycznie same zalety, a bardzo niewiele wad – jedną z najpoważniejszych jest na pewno cena, ale warto wiedzieć, że nie każda klinika stomatologiczna Lublin oferuje implanty w takiej samej cenie. Poza tym rozwiązanie to może nieraz rodzić kolejność poniesienia dodatkowych wydatków – na przykład gdy zachodzi potrzeba przeszczepu kości czy wykonania podniesienia dna zatoki. O tym wszystkim jednak poinformuje dentysta Lublin jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, pacjent będzie mógł zatem zdecydować, czy cena jest dla niego do przyjęcia i czy podejmie się leczenia. Poza tym warto wiedzieć, że niejeden gabinet stomatologiczny Lublin proponuje płatności ratalne za najkosztowniejsze zabiegi, a implanty wiodą wśród nich prym. Pozwala to skorzystać z tego rozwiązania nawet w przypadku, gdy nie można sfinansować go od razu. Jest to sensowne, gdyż leczenie implantologiczne także rozłożone jest w czasie – zajmuje kilka miesięcy. To jest też kolejną wadą tego rodzaju uzupełnienia – nie otrzyma się sztucznego zęba od razu po jego stracie.

Gdzie wykonać?

Dobrze wykonane implanty są niezwykle trwałe, w większości przypadków będą w stanie służyć pacjentowi przez całe życie. Istotne jest też to, by korona była idealnie dopasowana do naturalnych zębów pacjenta, dzięki czemu nikt nie domyśli się, że ma on uzupełnienie. Istotne jest zatem, by wykonawcą takiego poważnego i kosztownego przedsięwzięcia był dobry dentysta Lublin. Z jego znalezieniem nikt nie powinien mieć problemów ze względu na mnogość ofert, a także fakt, że lekarze, zdając sobie sprawę z oczekiwań pacjentów, podchodzą do takich zabiegów bardzo poważnie.

Można przy tym zadawać sobie pytanie – czy lepszym miejscem do wykonania takiej procedury będzie mniejszy gabinet stomatologiczny Lublin czy większa klinika stomatologiczna Lublin. To nie ma większego znaczenia, jednak w klinikach zwykle ceny są wyższe niż w pomniejszych gabinetach.