Dlaczego warto zapewniać pracownikom ciepły posiłek?

Dlaczego warto zapewniać pracownikom ciepły posiłek?

19 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Posiłki dla pracowników mogą się naprawdę opłacać. Będą pracować lepiej i wydajniej. Ale jak zapewnić codzienne posiłki, które na dodatek powinny być zbilansowane? Z pomocą przyjdzie catering dla firm.

Dlaczego warto zainwestować w obiady pracownicze?

Początkowo pomysł serwowania pracownikom posiłków może wydawać się dziwny. Oczywiście jest ustawowy obowiązek zapewnienia posiłków regeneracyjnych dla osób, które pracują w warunkach uciążliwych, ale codzienne obiady dla wszystkich?
Jeśli jednak zastanowić się oraz przeliczyć korzyści i koszty, to okaże się, że jest to całkiem opłacalne. Pracownicy poczują się docenieni, a przecież zadowoleni pracownicy pracują lepiej i wydajniej.
To także pozwoli uniknąć wydłużania przerwy na posiłek. Pracownik nie będzie musiał wychodzić do baru. Poza tym posiłki, które dostarczy catering dla firm, będą pożywne i dobrze zbilansowane.

Bony do baru czy catering pracowniczy?

Zapewnienie posiłków dla pracowników wydaje się skomplikowane. Rozwiązań może być kilka. Najpopularniejsze to bony do barów i jadłodajni. Ale coraz chętniej przedsiębiorcy decydują się na catering pracowniczy.
Zalety cateringu dla firm są niezaprzeczalne. Przede wszystkim pracownicy dostaną ciepły posiłek bezpośrednio w miejscu pracy. Nie będą nawet musieli opuszczać budynku, dlatego unikną spóźnień, które zdarzają się podczas wyjść na przerwę. Posiłek będzie dobrze zbilansowany i smaczny.

Jak dobrze wybrać posiłki?

Okazuje się, że wybór posiłków, które będą spożywać pracownicy, należy dokładnie przemyśleć. Ich skład i kaloryczność będzie w dużej mierze zależeć od rodzaju wykonywanej pracy. Menu dla pracowników umysłowych powinno się różnić od tego, które można zaproponować pracownikom wykonującym ciężkie prace fizyczne. W tym drugim przypadku pracownicy potrzebują o wiele więcej kalorii, szczególnie gdy prace są wykonywane na zewnątrz np. zimą.
W takiej sytuacji bardzo dobrze sprawdza się catering dla firm. Zwykle mają one przygotowane różne obiady pracownicze, tak aby można było dobrać nie tylko smaczne, ale odpowiednio pożywne jedzenie.
Dobre firmy cateringowe, zanim przyjmą zamówienie, szczegółowo starają się zapoznać z potrzebami danego zakładu. Ustalana jest odpowiednia kaloryczność i menu. Pod uwagę należy też wziąć to, czy ktoś jest wegetarianinem lub jest uczulony na jakieś produkty.