Dlaczego niektórzy stomatolodzy rezygnują z internetowych kalendarzy?

Dlaczego niektórzy stomatolodzy rezygnują z internetowych kalendarzy?

24 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Trzeba przyznać, że system internetowego zamawiania wizyty u stomatologa jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Co ważne, sprawdzało się ono niezależnie od specjalizacji danego lekarza, choć w przypadku takich specjalności jak stomatolog Warszawa Bródno, funkcja ta nabierała specjalnego znaczenia.

Koniec z kalendarzami

Niestety coraz częściej zdarza się, że dentysta Warszawa Targówek rezygnuje z takiej funkcji. Wpływ na to zjawisko ma wiele czynników. Najczęściej wiążą się one z ceną takiej usługi. Trzeba bowiem pamiętać, że zwykle jest ona prowadzona przez podmioty zewnętrzne, co wiąże się z koniecznością ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat. Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że dla większości stomatologów Warszawa Bródno prowadzenie własnej strony WWW z odrębnym e-kalendarzem wizyt jest po prostu nieopłacalne.

Duża liczba pacjentów

Na zaistniały stan rzeczy ma wpływ również to, z jak dużą liczbą pacjentów ma do czynienia dentysta Warszawa Targówek. Jeśli jest to stosunkowo niewiele osób, to zamawianie wizyt na konkretne terminy ma sens. Jeśli jednak – paradoksalnie – stomatologia Targówek cieszy się zbyt dużą popularnością, to umawianie nowych pacjentów w rozsądnym terminie również nie ma sensu. W tej sytuacji jedynym, sensownym rozwiązaniem pozostaje rezygnacja z e-kalendarza i zoptymalizowanie własnych finansów.

Trudności dla pacjentów w umawianiu wizyt

Rezygnacja z zewnętrznego e-kalendarza to – z punktu widzenia pacjenta stomatologicznego – dość duże utrudnienie. W przypadku np. wystąpienia intensywnego bólu, pacjent ten mógł liczyć na “okienko” i szybkie skorzystanie z usługi ekstrakcji. Niestety po likwidacji e-kalendarza nie zawsze jest to możliwe. Oznacza to, że w przypadku pojawienia się (zwłaszcza intensywnego) bólu, pacjent będzie musiał umawiać się telefonicznie, co nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Tak czy inaczej, możliwość rezerwacji usług dentystycznych online była bardzo korzystna dla pacjentów. I szkoda, że dentyści coraz częściej z niej rezygnują.

Podsumowując, każdy stomatolog Warszawa Targówek powinien oferować swoim pacjentom możliwość łatwego umówienia wizyty i to w możliwym czasie. Niestety, powolne odejście od e-kalendarzy sprawiło, że stało się to dużo trudniejsze. Co gorsza, nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.