Implanty zębów Szczecin – zalety zabiegu, przeciwwskazania do wykonania go i cena

Implanty zębów Szczecin – zalety zabiegu, przeciwwskazania do wykonania go i cena

25 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Zły stan jamy ustnej nie jest niczym przyjemnym. Osoba, która boryka się z wypadającymi zębami lub która uległa wypadkowi, w którym straciła zęby, zwykle nie czuje się dobrze ze sobą, unika spotkań towarzyskich, a nawet odczuwa dyskomfort podczas jedzenia lub picia. Oprócz aspektów psychologicznych i estetycznych, często ma się do czynienia także z przemieszczaniem się lub przeciążeniem zębów sąsiadujących, a także problemami z funkcjonowaniem stawów skroniowo-żuchwowych. U pacjenta mogą pojawić się także zaburzenia ze strony układu pokarmowego – niedokładne przeżuwanie pokarmów utrudnia trawienie. Jak więc zaradzić takiej sytuacji?

Czy implanty Szczecin to jedyne wyjście na wypadające lub zepsute zęby?

Czy implanty zębów Szczecin są dobrym rozwiązaniem? Trzeba przyznać, że nie wymyślono lepszego na wypadające zęby. Oczywiście, najlepiej jest zapobiegać powstawaniu próchnicy i ubytków na szkliwie, bowiem właśnie takie niepozorne objawy mogą przyczynić się do wystąpienia poważniejszych schorzeń – a w konsekwencji do utraty uzębienia. Istotna jest codzienna pielęgnacja i regularne odwiedzanie stomatologa, by w porę wdrożyć leczenie. W przypadku wypadnięcia zębów na skutek urazu mechanicznego implanty są niemal konieczne.

Implanty zębów Szczecin – jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Choć materiały, z których wykonuje się implanty są dokładnie testowane i dopuszczone do użytku (co oznacza, że nie mają negatywnego wpływu na kondycję organizmu człowieka), należy pamiętać o tym, że istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wstawienie implantów poleca się osobom w różnym wieku, jednak w przypadku młodych pacjentów konieczne jest wstrzymanie się z leczeniem do momentu zakończenia etapu wzrostu kości. U seniorów z kolei sporą przeszkodą może być osteoporoza. Wśród przeciwwskazań do wstawienia implantów wymienia się także urazy w jamie ustnej, nowotwory, cukrzycę, AIDS, ciążę oraz alergie na materiały, z których wykonane zostały implanty.

Implanty Szczecin cennik – czy zabieg ten rzeczywiście jest bardzo drogi?

Największą ciekawość budzi zawsze kwestia pieniędzy. Implanty Szczecin cennik może na początku nieco przerażać, jednak warto pamiętać, że jest to inwestycja na całe życie. Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, jednak długotrwałe efekty są tego warte.