Co robi ortodonta?

Co robi ortodonta?

3 lutego, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Ortodoncja jest niezwykle złożoną dziedziną stomatologii, która skupia się wokół leczenia problemów związanych z położeniem oraz rozstawem zębów. Ortodoncja Kraków charakteryzuje się dobrym podejściem do pacjentów w każdym wieku.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Krzywe, źle osadzone zęby są dużym problemem, który dotyka ogromną część społeczeństwa. Ma to wpływ na komfort życia oraz walory estetyczne. Jak wiadomo, proste białe zęby kojarzone są z pięknem, dlatego też pacjenci, którzy skarżą się na takie braki, czują się gorsi. Jest to bardzo złe podejście, ponieważ wszelkie skrzywienia można łatwo wyleczyć. Pacjent, który chce wyleczyć krzywe zęby, może być pewny tego, że z czasem zostaną one wyprostowane. Warto być przygotowanym na to, że leczenie ortodontyczne wymaga sporej ilości czasu i wiąże się z regularnymi wizytami w gabinecie ortodonty.

Krzywe zęby nie powinny być powodem do wstydu, ponieważ jest to problem, który dotyk ogromną część społeczeństwa. Dzięki osiągnięciom techniki stomatologicznej możliwe jest wyleczenie tego problemu i odzyskanie komfortu życia. Warto zaznaczyć, że takiemu leczeniu mogą być poddani pacjenci niezależnie od wieku czy płci. Dotyczy to również najmłodszych pacjentów, których rodzice powinni zaangażować się w leczenie ortodontyczne, wtedy gdy dziecko ma już 2 czy 3 lata. Lekarz będzie w stanie ocenić, jak rosną zęby i jakie będą miały ułożenie z biegiem lat.

Ortodonta dziecięcy Kraków

Dzieci tak samo, jak dorośli boją się wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jednakże jest to jedyny sposób na wykrycie problemu i szybką reakcję ze strony lekarza. Dorośli powinni przynajmniej dwa razy w roku poddać się kontroli stanu uzębienia, dzieci natomiast wymagają kontroli częstszych. Polskie Towarzystwo Stomatologiczne sugeruje, aby dzieci były kontrolowane nawet raz na kwartał, wiąże się to z tym, że dzieci szybciej rosną, co dotyczy również zębów.

Leczenie ortodontyczne to najczęściej zamontowanie aparatu. Obecnie królują dwa rozwiązania, czyli aparaty stałe i ruchome. Wybór odpowiedniego zależy od lekarza oraz zaawansowania stanu krzywizn. Aparaty ortodontyczne Kraków są oferowane dla osób w różnym wieku.
Na uwagę zasługuje fakt, że pacjenci młodzi do 18. roku życia mogą liczyć na pełną refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Dorośli muszą niestety ponieść pełny koszt leczenia, jednakże jest to bardzo opłacalne, ponieważ można być wtedy pewnym, że zęby będą służyły przez całe życie.