Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą w Tychach?

Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą w Tychach?

17 lutego, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Piękny biały uśmiech to marzenie wielu ludzi, szczególnie kiedy uśmiech ten to zdrowe, zadbane zęby. Jednakże nie zawsze da się nie dopuścić do ich zachorowania. Choroby zębów są różne i nie kończą się tylko na próchnicy.

Narkoza a leczenie zębów

Leczenie zębów to czasem skomplikowany oraz wieloetapowy proces. Co więcej, pomimo rozwoju medycyny, a w tym znaczeniu również stomatologii, wciąż wielu pacjentom wizyta u dentysty kojarzy się ze stresem oraz bólem. W związku z tym wielu pacjentów decyduje się na leczenie zębów pod narkozą.

Narkoza to potoczna nazwa znieczulenia ogólnego wywoływanego poprzez aplikację preparatów medycznych, jakie wprawią pacjenta w stan głębokiego snu. Preparat wprowadzany jest dożylnie przez doświadczonego anestezjologa, który czuwa nad stanem pacjenta przez cały okres wykonywania zabiegu. Należy również podkreślić, że do wprowadzenia pacjenta w stan uśpienia używane są wyłącznie bezpieczne, a także starannie przetestowane preparaty medyczne. Oznacza to, że pacjent po wybudzeniu nie będzie uskarżać się na nudności, wymioty, a także uczucie senności.

W związku z powyższym leczenie zębów z użyciem narkozy jest polecane pacjentom bojącym się wizyty u lekarza. Dzięki narkozie nie będą skazani na zbędny stres w trakcie zabiegu.

Leczenie zębów w narkozie

Zabiegi stomatologiczne wykonywane w trakcie narkozy wiąże się z większymi kosztami leczenia niż w przypadku standardowego. Koszt zabiegu może wynieść nawet 1000 zł za dwie godziny, jednak cena jest uwarunkowana wieloma czynnikami, jakie pacjent powinien wziąć pod uwagę. Leczenie zębów w narkozie to proces aktywizujący nie tylko stomatologa czy pielęgniarkę dentystyczną, ale również anestezjologa.

Zabiegi wykonywane w ramach leczenia zębów pod narkozą to między innymi wyrywanie zębów. Ze względu na wysoką inwazyjność zabiegu, wyjątkowo popularną opcją jest stosowanie narkozy. Ponadto narkoza używana jest także podczas wszczepiania implantów. Jednakże pacjentom z dentofobią zaleca się wykorzystanie narkozy również do standardowego leczenia zębów, jak również leczenia kanałowego.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

W Tychach obecnie funkcjonuje kilka placówek wykonujących leczenie zębów pod narkozą Tychy w dbałości o samopoczucie pacjenta. Jednakże należy pamiętać o kilku ważnych zaleceniach wystosowanych dla pacjentów, którzy chcą poddać się leczeniu z zastosowaniem narkozą.

Dentyści pracujący w klinikach w Tychach zalecają, aby nie jeść aż 6 godzin przed zabiegiem. Podobnie nie należy nic pić przynajmniej na okres 2 godzin wcześniej. Informacje o innych zaleceniach można śmiało uzyskać, kontaktując się z kliniką, gdzie będzie przeprowadzany zabieg.