Dlaczego nawet w pandemii wizyty u dentysty są ważne?

Dlaczego nawet w pandemii wizyty u dentysty są ważne?

15 marca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Kontrole i zabiegi mające na celu utrzymanie zdrowia jamy ustnej są bardzo ważne. Również, a zwłaszcza w czasach pandemii. W związku z tym stomatolog łódź powinien być odwiedzany przez pacjentów regularnie. Dzięki temu mają szansę zachować zdrowe zęby i dziąsła.

Stomatologia łódź — dlaczego nie należy odkładać rutynowej wizyty w klinice kuźmińscy?

Dzięki regularnym przeglądom można wiele zrobić, aby zachować zdrowe zęby i dziąsła. Zawsze lepiej zapobiegać niż naprawiać. Ponadto zdrowe zęby są ważne dla ogólnego stanu zdrowia. W związku z tym wizyta u dentysty zawsze powinna być traktowana jako środek wzmacniający układ odpornościowy. Niezależnie od tego stomatolog może rozpoznać potrzebę leczenia już na wczesnym etapie. Dzięki temu można uniknąć poważnych powikłań oraz długiego i kosztownego leczenia.

Wysoki standard higieny

Klinika kuźmińscy jako praktyka dentystyczna zawsze spełniała bardzo wysokie standardy higieny, dzięki temu wizyta u dentysty nie niesie za sobą ryzyka infekcji. Pacjenci nie muszą się obawiać, że zarażą się koronawirusem podczas leczenia zębów. Stomatolog łódź podejmuje wszelkie środki ostrożności i dba o zdrowie swoich pacjentów, nie tylko o zęby.

Środki ostrożności

Stomatologia łódź dba o standardy higieny i bezpieczeństwa, są one widoczne dla wszystkich pacjentów.
Wchodząc do gabinetu, należy zdezynfekować ręce. Wizyty pacjentów są planowane w taki sposób, aby było mało punktów kontaktu z innymi pacjentami. W klinice regularnie przeprowadza się dezynfekcję w poczekalni i we wszystkich punktach styku (poręcze, klamki itp.), a wszystkie pomieszczenia są regularnie wietrzone.
W trakcie leczenia — aby chronić pacjentów i personel — wszyscy noszą maski i rękawiczki.
Pracownicy są szkoleni w zakresie postępowania ze wszystkimi środkami higieny. Standardy higieny są pod stałą kontrolą, a mycie rąk przed i po każdym zabiegu są normą.
Dezynfekcja odbywa się przed każdym nowym kontaktem z pacjentem.
Cały personel jest przeszkolony w zakresie bezproblemowego łańcucha higieny, jak również w zakresie obsługi i obróbki wszystkich materiałów.
Dzięki tym wszystkim środkom stomatolog Łódź gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa leczenia pacjentów.
Aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się koronawirusa, również pacjenci powinni przestrzegać zasad postępowania:

  • Dokładnie myć ręce mydłem i wodą. Można również użyć dołączonego dozownika środka dezynfekującego do rąk.
  • Osoby towarzyszące powinny czekać poza gabinetem, np. w samochodzie — zostaną poinformowane telefonicznie o statusie leczenia.