Stomatologia Poznań – kiedy powinno się odwiedzić dentystę?

Stomatologia Poznań – kiedy powinno się odwiedzić dentystę?

15 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Wiele osób obawia się wizyt u stomatologa. To naturalne, choć również pozbawione podstaw. Im częściej będziesz odwiedzać stomatologa i im bardziej zadbane będą Twoje zęby, tym przyjemniejsze będą kolejne wizyty. Po prostu z czasem staną się one po prostu czynnością profilaktyczną i niezwiązaną z koniecznością przeprowadzania leczenia. Kiedy powinno się iść do dentysty? Kiedy jest to szczególnie wskazane?

Stomatologia Poznań – regularne kontrole

Podstawą są regularne kontrole stanu uzębienia. Powinny one być przeprowadzane przynajmniej raz do roku, choć jeszcze lepiej, jeśli dentysta Poznań dokładnie obejrzy zęby co sześć miesięcy. Dzięki temu ewentualne ubytki mogą zostać zdiagnozowane na wczesnym etapie, kiedy jeszcze wyleczenie ich jest proste i nie wiąże się z dużą ingerencją w stan zębów. Dobrze jest zapisać sobie kontakt do centrum stomatologii Poznań w kalendarzu i raz na pół roku umówić się na rutynową kontrolę nawet jeśli nie odczuwasz żadnego bólu i nie zauważyłeś żadnych zmian w obrębie swojej jamy ustnej. Wizyta kontrolna u dentysty najczęściej jest połączona z zabiegiem higienizacji, więc i tak warto się na nią udać. Dzięki temu zwiększa się zdrowotność zębów oraz poprawia ich wygląd, bo jednym z elementów higienizacji jest usunięcie kamienia nazębnego.

Dentysta Poznań – pomoc w razie bólu

W przypadku silnego bólu zęba koniecznie trzeba zgłosić się do dentysty w jak najkrótszym czasie. Ból może oznaczać poważną chorobę, której nie można ignorować. Stan zapalny w jamie ustnej jest dość niebezpieczny. Pojawienie się ropnia w skrajnym przypadku może nawet stanowić zagrożenie dla życia pacjenta. Z tego powodu stomatologia Poznań przypadki pacjentów z silnym bólem przyjmuje najczęściej poza kolejnością. W niektórych klinikach dla takich pacjentów organizowany jest nawet ostry dyżur, na który można zgłaszać się w święta, weekendy, a czasami nawet przez całą dobę. W przypadku bólu, który jest odczuwalny, ale nie jest bardzo silny, nie trzeba korzystać z bardzo szybkiej wizyty u dentysty, ale wciąż warto dość szybko odwiedzić centrum stomatologii Poznań. Najlepiej jest zadzwonić i umówić się na wizytę zaznaczając, że odczuwasz ból. Ta informacja sprawi, że rejestratorka będzie wiedziała o konieczności znalezienia możliwie jak najszybszego terminu do specjalisty.