Ortodonta Łódź – kiedy należy zgłosić się na leczenie?

Ortodonta Łódź – kiedy należy zgłosić się na leczenie?

21 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Ortodonta to specjalista, który zajmuje się korygowaniem ustawienia szczęk i zębów. Mówiąc prościej, ortodonta zajmuje się prostowaniem zębów i sprawieniem, by uśmiech był estetyczny jak u gwiazdy amerykańskiego kina. Kiedy należy zgłosić się na leczenie u ortodonty? Kiedy jest najlepszy czas na jego przeprowadzenie?

Ortodonta dziecięcy Łódź – najlepiej wcześnie zacząć

Bez wątpienia najskuteczniejsze efekty leczenia ortodontycznego można osiągnąć dzięki wczesnemu zgłoszeniu się do specjalisty. Na kontrolę, która wykluczy lub potwierdzi potrzebę korekcji, powinny zgłaszać się wszystkie dzieci, które mają już pełne stałe uzębienie. Z racji tego, że ich kości wciąż się kształtują i są bardziej podatne na modelowanie niż w przypadku osób dorosłych, to zabiegi korekcyjne mogą dać efekty dość szybko i mogą nie wiązać się z dużymi dolegliwościami bólowymi, na które skarżą się niektórzy pacjenci. Ortodoncja Łódź dość mocno ingeruje w zgryz, więc zwłaszcza w przypadku poważnych wad, ich korekcja może wiązać się z dyskomfortem, a nawet z czasowym problemem z przyjmowaniem posiłków stałych.

Ortodoncja Łódź – także dla dorosłych

Koniecznie trzeba podkreślić, że nie ma maksymalnego wieku, który mógłby ograniczać leczenie ortodontyczne. Dorośli też mogą zadbać o swój uśmiech. Warto pamiętać, że u niektórych osób wada zgryzu pojawia się dopiero po pojawieniu się zębów mądrości, czyli około osiemnastego roku życia. W takim wypadku ortodonta Łódź też może pomóc odzyskać piękny uśmiech. W zależności od stanu uzębienia oraz wielkości łuku zębowego konieczna może okazać się ekstrakcja ósemek. To jednak jest rozstrzygane indywidualnie w przypadku każdego pacjenta. Dobry ortodonta Łódź doradzi prawidłowy sposób leczenia zgryzu oraz jego korekcji. Pamiętajmy jednak, że praca ortodonty zajmującego się dorosłymi jest trudniejsza, niż ta, którą wykonuje ortodonta dziecięcy Łódź. Wynika to z tego, że leczenie dorosłych zwykle wymaga więcej czasu i bardziej zdecydowanych rozwiązań. Szczególnie często sięga się po aparaty ortodontyczne stałe, choć obecnie sporym zainteresowaniem cieszą się też bezbarwne nakładki na zęby. Mogą one korygować zgryz, ale równocześnie są niewidoczne, a w razie potrzeby np. podczas spożywania posiłku można je po prostu na chwilę wyjąć, a później ponownie włożyć w jamę ustną.