Jakie zabiegi oprócz leczenia zębów oferuje dobry dentysta Kraków?

Jakie zabiegi oprócz leczenia zębów oferuje dobry dentysta Kraków?

25 maja, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Klinika stomatologiczna Kraków wielu osobom kojarzy się wyłącznie z nieprzyjemnym borowaniem i bolesnym leczeniem kanałowym. Warto wyraźnie zaznaczyć, że dobry dentysta Kraków wykonuje wiele innych zabiegów z którymi warto dokładnie się zapoznać.

Wybielanie zębów

Klinikę dentystyczną Kraków można odwiedzić wtedy, gdy nie jesteśmy zadowoleni z koloru szkliwa. Zęby można wybielić za pomocą specjalnych nakładek albo za pomocą lasera. Dobra klinika dentystyczna Kraków może posiadać również specjalne lampy, dzięki którym możliwe jest szybkie i bezpieczne wybielanie zębów. Jeżeli chodzi o zastosowanie nakładek wybielających to w dużym skrócie mówiąc polegają one po prostu na pobraniu przez dentystę wycisku na podstawie którego będzie możliwe wykonanie przezroczystych nakładek. To właśnie na wspomniane nakładki nakłada się specjalny żel wybierający. Nieco bardziej skomplikowane jest wybielanie lampą. W tym konkretnym przypadku dobry dentysta Kraków nakłada żel na zęby i ochraniacz na dziąsła, a następnie utwardza żel za pomocą lampy UV. Naświetlanie trwa około 15 minut.

Usuwanie kamienia nazębnego

Popularnym zabiegiem, który oferuje każda klinika stomatologiczna Kraków jest usuwanie kamienia nazębnego. Mowa tutaj oczywiście o usuwanie płytki bakteryjnej, która przybiera formę miękkiego osadu. To właśnie kamień nazębny wywołuje próchnicę i niebezpieczne choroby przyzębia, dlatego też warto pozbyć się go jak najszybciej. Najprostszym sposobem na pozbycie się kamienia jest skaling, a dokładniej mówiąc użycie specjalnego skalera ultradźwiękowego, który emituje dźwięki o odpowiedniej częstotliwości. Dobra klinika dentystyczna Kraków oferuje również metodę kiratażu, dzięki której można dokładnie oczyścić nawet bardzo głębokie kieszenie przydziąsłowe z resztek kamienia. Tego typu zabieg doskonale sprawdzi się przy zaawansowanej paradontozie.

Zabieg piaskowania – co warto wiedzieć?

Przebywając w klinice stomatologicznej Kraków warto zdecydowanie się także na zabieg piaskowania zębów. Dzięki nowoczesnym technologiom możliwe jest dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych do których nie sięgają zwykłe szczoteczki. Piaskarka pod dużym ciśnieniem poradzi sobie nawet z mocno stłoczonymi zębami. Niewielkie ziarenka piasku skutecznie czyszczą powierzchnię szkliwa z nieprzyjemnego dla wzroku osadu.