Matowa podłoga czy z połyskiem? Które płytki sprawdzą się lepiej w twoim mieszkaniu?

Matowa podłoga czy z połyskiem? Które płytki sprawdzą się lepiej w twoim mieszkaniu?

2 stycznia, 2023 Wyłącz przez swiadowid

Jeśli masz wątpliwości co do tego, jakie płytki wybrać do swojego mieszkania – matowa czy z połyskiem – to jesteś we właściwym miejscu. Oba typy mają swoje wady i zalety, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Płytki matowe

Płytki matowe są najczęściej wybierane przez osoby ceniące sobie minimalizm i prostotę. Są one idealne do wnętrz skandynawskich, modernistycznych i nowoczesnych. Jednak matowe powierzchnie mają tendencję do zbierania kurzu i zanieczyszczeń, dlatego trzeba je regularnie czyścić, aby zachować ich piękny wygląd. Płytki matowe są też bardziej podatne na uszkodzenia, dlatego należy unikać używania silnych środków chemicznych do ich czyszczenia.

Wady płytek matowych

Po pierwsze, matowe podłogi nie są tak trwałe jak lśniące powierzchnie. Ich powierzchnia jest bardziej podatna na zarysowania, dziury i zadrapania. Czyszczenie podłóg o matowej powierzchni może być również trudniejsze niż czyszczenie lśniących powierzchni.

Po drugie, matowe podłogi mają tendencję do odbarwiania się po długotrwałym kontakcie z wodą i wilgocią. Oznacza to, że musisz uważać, jeśli nosisz na nich obuwie, które może przyczyniać się do wycieku wilgoci. Musisz również uważać, aby nie pozwolić, aby dużo wody zostało zaległa na podłodze, ponieważ może to spowodować odbarwienie.

Po trzecie, matowe podłogi są bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, takie jak pył, kurz i inne zanieczyszczenia. Oznacza to, że potrzebujesz regularnego czyszczenia i odświeżania, aby zapobiec zbieraniu się zanieczyszczeń.

Płytki z połyskiem

Płytki z połyskiem są idealne do wnętrz utrzymanych w stylu glamour i tradycyjnym. Mogą wyglądać dobrze zarówno w łazience, jak i w kuchni. Jednak są one bardzo podatne na zarysowania i odciski palców. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, trzeba je regularnie myć i polerować, aby zachować ich połysk.

Wady podłogi z połyskiem

Po pierwsze, połyskliwe podłogi są trudne w utrzymaniu w czystości. Dokładne sprzątanie jest konieczne, ponieważ każda plama lub zanieczyszczenie będzie bardzo widoczne. Trzeba będzie używać specjalnych środków do czyszczenia i mopów, aby uniknąć powstawania smug.

Po drugie, połyskliwe podłogi są bardzo śliskie. Dzieci i zwierzęta domowe nie powinny się na nich biegać, ponieważ istnieje ryzyko poślizgnięcia się. Oznacza to, że będziesz musiał zainwestować w dywany i wykładziny, aby zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się.

Po trzecie, połyskliwe podłogi szybko się starzeją. Oznacza to, że będą wymagały częstych renowacji, aby utrzymać swój połysk. Może to być czasochłonne i kosztowne, szczególnie jeśli podłoga jest duża.

Płytki Aparici

Płytki aparici są obecnie popularnym materiałem wykończeniowym w wielu domach. Są one wytwarzane z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Płytki aparici mogą być wykonane ze szkła, ceramiki lub kamienia. Są one dostępne w wielu różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, co pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wyglądu.

Podsumowując…

Decydując się na płytki, musisz wziąć pod uwagę swoje preferencje, przeznaczenie wnętrza oraz możliwości czasowe i finansowe. Matowa podłoga to dobra opcja do wnętrz nowoczesnych i minimalnych, podczas gdy płytki z połyskiem będą doskonale wyglądać w tradycyjnych i glamour wnętrzach. Jednak niezależnie od wybranego typu płytek, należy pamiętać, że będziesz musiał je regularnie czyścić i konserwować, aby zachować ich piękny wygląd.