Wybór etui na telefon – na co zwrócić uwagę?

Wybór etui na telefon – na co zwrócić uwagę?

23 kwietnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

W dzisiejszych czasach ochrona telefonu komórkowego za pomocą dobrego etui wydaje się oczywistością. Niemal każdy użytkownik smartfona decyduje się na zakup prostego gadżetu, który w wielu sytuacjach pozwala zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem. Czym kierować się, kupując tego rodzaju akcesoria telefoniczne?

Rozmiar

Najważniejsze jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, czy dany case będzie pasował do telefonu pod względem rozmiaru. Przeglądając oferty sklepu, w którym sprzedawane są akcesoria telefoniczne, łatwo zauważyć, że etui występuje w dziesiątkach różnorodnych wersji. Aby futerał spełniał swoją funkcję, musi być kompatybilny z urządzeniem. Na szczęście wielu producentów bardzo ułatwia zakup, proponując pokrowce dostosowane do poszczególnych modeli. Przykładem jest tu Ringke case na telefon. Przy zakupie etui podane są odpowiadające mu wersje urządzeń najpopularniejszych dziś marek (m.in. Samsung, Iphone, Sony). Dzięki temu posiadacz danego smartfona wie, czy wybrany rodzaj akcesorium będzie do niego pasował.

Funkcjonalność

Kolejna sprawa to fakt, czy wybrany case spełnia wszystkie wymagania odnośnie swojej funkcjonalności. Warto zastanowić się, jaka forma etui będzie najbardziej wygodna, biorąc pod uwagę własne preferencje i potrzeby. Sklepy z akcesoriami GSM proponują pokrowce w wielu wersjach. Jedne z nich posiadają klapki chroniące ekran, kolejne przypominają kieszenie, do których wsuwa się urządzenie, natomiast jeszcze inne – jak np. Ringke case na telefon – to typowe etui naciągane na tył (plecy) smartfona. Ostatnia z wersji najczęściej stworzona jest z giętkiego tworzywa typu silikon i plastik, który pozwala na idealne przyleganie do telefonu. Dzięki temu sprzęt jest nieustannie chroniony, a jednocześnie dobrze leży w dłoni i pozwala na komfortowe użytkowanie. Warto również pamiętać, że dobry case (np. Ringke etui) posiada odpowiednie kształty ułatwiające dostęp do takich elementów jak aparat, przyciski boczne czy wejście na słuchawki i ładowarkę. Oczywiście pokrowiec powinien być również trwały. Tylko odporne na uszkodzenia etui będzie w stanie uchronić telefon przed pęknięciem.

Odpowiedni design

Wybierając etui często kierujemy się również jego wyglądem. Na pewno to, jak prezentuje się case, jest rzeczą istotną. Należy jednak tę kwestię nieco przemyśleć, pamiętając o tym, w jakich sytuacjach najczęściej korzystamy z telefonu. Jeśli smartfon używany jest jedynie prywatnie, można śmiało wybierać w gąszczu różnorodnej kolorystyki, wzorów i motywów. W sytuacji, gdy mowa o telefonie służbowym, sprawa nie wygląda już tak łatwo. Wówczas warto zastanowić się, czy nie lepiej postawić na uniwersalne, przezroczyste wersje. Dobrym rozwiązaniem na ważne spotkania biznesowe jest również eleganckie Ringke etui w klasycznych, stonowanych kolorach.