Mity na temat stomatologii

Mity na temat stomatologii

21 kwietnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Obecnie każdy mieszkaniec Poznania coraz bardziej przejmuje się swoim wyglądem, a w tym, co bardzo istotne, także swoim uzębieniem. Niestety tutaj krąży także wiele mitów na temat stomatologii, które niestety sprawiają, że w zasadzie to wcale nie dbamy odpowiednio o swoje zęby. jak przedstawiają się takie niewłaściwe informacje?

1) każdy ząb da się zastąpić implantem

Przede wszystkim, często powtarzaną informacją jest to, że nie trzeba tak bardzo dbać o zęby, w końcu zawsze ostatecznie można sobie wstawić potem jakiś implant. Oczywiście, nie jest to do końca prawda.

Po pierwsze, warto spojrzeć, jakie każda klinika dentystyczna Poznań ma ceny za implanty. To jest naprawdę bardzo kosztowna sprawa idąca bez mała w tysiące złotych. Ponadto, o taki implant trzeba potem bardzo dbać, aby się on utrzymał. Warto jeszcze dodać w zasadzie, że nie zawsze się da go wstawić. Jak to jest możliwe?

To zagadnienie z pewnością dokładniej wytłumaczy stomatolog Poznań, jednak w skrócie naprawdę warto się orientować, że naprawdę nie u każdego da się wstawić implant. Co więcej, w zasadzie takie wstawianie implantu jest dwu fazowe – to nie jest tak, że ząb wypadnie, a następnego dnia już mamy nowy implant. Całość trwa zazwyczaj około miesiąca.

2) nie ma protezy na jeden ząb

Wiele osób także chodzi z ubytkami w uzębieniu, ponieważ uznaje się, że nie ma protezy na jeden tylko ząb. To oczywiście też jest nieprawdą, co powie na pewno każdy dentysta Poznań.

Istnieje dzisiaj naprawdę wiele tańszych niż implant, choć oczywiście gorszej jakości, sposobów uzupełnienia ubytku w postaci pojedynczego zęba. Czy jednak takie uzupełnienie ma sens? Zdecydowanie tak. Każdy stomatolog Poznań na pewno odpowiadając na to pytanie, nie tylko wskaże na fakt, że ubytek uzębienia brzydko wygląda i zmienia rysy twarzy lecz ważne jest także to, że w zasadzie to osłabia on okoliczne zęby.

3) każdy ubytek boli

No właśnie, to jest naprawdę bardzo poważny mit. O co w nim w zasadzie chodzi? Otóż na pewno każdy dentysta Poznań nam podkreśli jedną, bardzo ważną informację – to wcale nie jest tak, że obowiązkowo absolutnie każdy ubytek boli. Jak to zatem wygląda? Otóż generalni ubytek, czyli infekcja bakteryjna zęba, zaczyna boleć, w momencie, w którym dojdzie do nerwów. Czasem jednak te są głęboko albo też nie są tak czułe – mogą też obumrzeć.

W związku z tym klinika dentystyczna Poznań to miejsce, które powinno się chociaż raz na rok odwiedzać celem przeprowadzenia kontroli stanu uzębienia i wyłapania drobnych ubytków.