Czym charakteryzują się panele 3d wykonane z płyt MDF?

Czym charakteryzują się panele 3d wykonane z płyt MDF?

26 czerwca, 2020 Wyłącz przez swiadowid

W ostatnim czasie jest bardzo duży boom na panele 3d wykonane w całości z płyty MDF. Pomimo bardzo dużej popularności w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, czym tak naprawdę są płyty MDF. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedź na to i wiele innych pytań.

Co warto wiedzieć?

Panele i kasetony 3d produkowane są z włókien drzewnych i specjalnych związków organicznych, które łączą i jednocześnie utwardzają cały materiał. Pamiętać należy o tym, że surowe płyty MDF przed malowaniem wymagają dokładnego wygładzenia i podkładowania. Kasetony 3d wykonane z MDF można montować za pomocą zwykłego kleju montażowego. Wiele osób korzysta także z pomocy wkrętów, które po zamalowaniu są praktycznie niewidoczne. Jedną z największych zalet paneli 3d z płyt MDF jest przede wszystkim to, że mogą one pochwalić się doskonałymi parametrami jeżeli chodzi o izolację termiczną i akustyczną.

Dlaczego warto postawić na panele 3d z płyty MDF?

Nowoczesne panele dekoracyjne 3d wykonane z płyt MDF w chwili obecnej oferują zdecydowanie najwięcej ciekawych wariantów wykończenia. Płyty tego typu bez żadnego większego problemu można pomalować nie tylko farbami akrylowymi, ale również lateksowymi i winylowymi. Kasetony sklep może mieć w swojej ofercie panele MDF, które pokryte są różnymi rodzajami folii PCV. W obecnym sezonie królują folie kolorowe, drewnopodobne oraz wysokopołyskowe, które pasują do nowoczesnych i klasycznych aranżacji wnętrz. Na indywidualne zamówienie panele i kasetony można pomalować lakierem matowym albo połyskowym. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że płyty z MDF można dodatkowo fornirować, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest uzyskać ciekawe efekty.

Gdzie można znaleźć oryginalne kasetony?

W pierwszej kolejności warto odwiedzić kasetony sklep internetowy, który może pochwalić się nie tylko największą ofertą, ale również najkorzystniejszymi cenami. Kasetony dostępne są w wielu różnych rozmiarach i grubościach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Można zamówić surowe kasetony, jak i również już pomalowane. W ostatnim czasie bardzo modne jest łączenie kasetonów o różnych wzorach. W ten prosty sposób niewielkim nakładem siły, można stworzyć nieszablonowe aranżacje wnętrz, którymi zaskoczymy sąsiadów i znajomych. Większość kasetonów można układać nie tylko w pionie, ale również w poziomie, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest kształtować optyczny odbiór danego pomieszczenia. Oprócz ciekawego efektu 3d warto postawić także na odpowiednie oświetlenie.