Mity na temat stomatologii estetycznej

Mity na temat stomatologii estetycznej

28 czerwca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

XXI wiek to czas, w którym mieszkańcy Szczecina i każdego innego większego miasta coraz chętniej stawiają na usługi stomatologii estetycznej. Czy jednak klinika dentystyczna Szczecin specjalizująca się w stomatologii estetycznej to rzeczywiście miejsce, w którym da się wykonać absolutnie wszystko? Jak przedstawiają się mity na temat stomatologii estetycznej?

Mit numer jeden – “jak wypadnie ząb, to przecież zawsze dentysta Szczecin może wstawić nowy implant”

Niestety bardzo wielu mieszkańców Szczecina ma takie myślenie. W wyniku tego nie dbają oni wcale o zęby tak, jak powinni i często doprowadzają właśnie do tego, że dany ząb wypada.

Tymczasem trzeba tu naprawdę jasno podkreślić, że niestety nie zawsze u każdego da się założyć implant. Dentysta Szczecin za każdym razem musi ocenić, czy na pewno dno zębodołu się do tego nadaje. Ponadto warto podkreślić, że nawet jeśli się nadaje, to niestety proces zakładania implantu wcale nie jest taki prostu – trwa co najmniej kilka miesięcy. Słowem, naprawdę warto dbać o zęby.

Mit numer dwa – “zdrowe zęby to białe i równe zęby”

Często też powtarza się mit, że jeśli ktoś ma białe i równe zęby, to na pewno są one idealnie zdrowe. I w drugą stronę – jak tylko wyleczymy swoje zęby, to generalnie staną się one białe i proste.

Tak jednak niestety zupełnie nie jest. To, że ktoś ma pozornie piękny uśmiech nie oznacza od razu, że może już przestać dbać o zęby, ani nie uważać na sygnały ostrzegawcze np. ból. Z drugiej strony niestety nawet jak wyleczymy zęby, to niekoniecznie będą one od razu białe i piękne.

Mit numer trzy – “kiedy stomatolog Szczecin założy porcelanowe nakładki na zęby, nie trzeba już o nie tak dbać”

To jest zupełna nieprawda. Dzisiaj coraz więcej osób myśli o porcelanowych nakładkach na zęby tak, aby mieć biały i równy uśmiech. Trzeba jednak podkreślić, że absolutnie każdy stomatolog Szczecin powie w tym momencie, że konieczne jest dbanie o takie zęby z nakładkami i to nawet znacznie większe niż o zwykłe uzębienie!

Mit numer cztery – “klinika dentystyczna Szczecin to miejsce, w którym można wyhodować piękny uśmiech nawet z najgorszego uzębienia”

To też nie do końca jest prawda. Po pierwsze – takie cuda niestety wiążą się z całkiem wysokimi nakładami finansowymi. Co więcej, nie zawsze są możliwe. To nie działa tak, że możemy latami zaniedbywać zęby, a potem nagle pójść do dentysty i wszystko naprawić. Niestety na to zazwyczaj potrzeba dużo czasu, a czasem nie uda się już odbudować uzębienia w ładnej i estetycznej formie.