Laptopy na każdą kieszeń

Laptopy na każdą kieszeń

30 czerwca, 2020 Wyłącz przez Redakcja

W dzisiejszych czasach posiadania komputera czy notebooka jest rzeczą wręcz oczywistą. Wiele funkcji i możliwości zapewniają już telefony komórkowe, ale codzienna praca, pisanie tekstów, robienie rozliczeń czy korzystanie z multimediów jest o wiele wygodniejsze na dobrym sprzęcie komputerowym. Zakup odpowiedniego laptopa to jednak spore wyzwanie, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie.

Jakie są możliwości zakupów?

Sklepy ze sprzętem komputerowym kuszą promocjami i możliwością zakupów na raty, aby zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty. Często jednak taki sprzęt jest po prostu bardzo drogi, a za każde dodatkowe opcje trzeba dopłacać. W konsekwencji okazuje się, że zakup porządnego sprzętu jest poza zasięgiem zwykłego Kowalskiego.

Rozwiązaniem, o którym nie wszyscy wiedzą, jest możliwość odkupienia używanych komputerów.
Do wyboru są między innymi laptopy poleasingowe czy notebooki poleasingowe znanych producentów jak Dell czy HP.

Jaki laptop poleasingowy wybrać ?

Decydując się na taką opcję należy zastanowić się, do czego takie laptopy poleasingowe czy notebooki poleasingowe będą wykorzystywane najczęściej. Najwięcej niedogodności może spotkać wielbicieli gier, którzy potrzebują komputerów o wysokiej wydajności procesorów i odpowiedniej karcie graficznej.

Osoby poszukujące laptopów poleasingowych do pracy biurowej czy odtwarzania multimediów, na pewno znajdą w ofercie sprzętu używanego coś dla siebie. Laptopy poleasingowe były zazwyczaj używane w dużych fimach i przedsiębiorstwach w biurach czy w terenie. Wyposażone są więc w procesory o dużej wydajności i mają sporą moc obliczeniową.

Laptop poleasingowy – wady i zalety

Jedną z podstawowych wad takiego rozwiązania jest brak gwarancji producenta na używany sprzęt. Dlatego warto dokonywać zakupów u renomowanych sprzedawców, którzy często chcąc podnieść wartość sprzętu, oferują własną gwarancję na serwis czy wymianę części. W zależności od wybranego modelu można oczekiwać wsparcia gwarancyjnego od 6 nawet do 24 miesięcy.

Notebooki poleasingowe mają za to wiele zalet. Przede wszystkim laptop poleasingowy można kupić w okazyjnej cenie, w stosunku do jego parametrów i wydajności. Nowy sprzęt klasy biznes z takim wyposażeniem byłby dużo droższy.

Nie ma również obaw, że sprzęt będzie uszkodzony czy niesprawny. Zanim zostanie ponownie wystawiony na sprzedaż, jest konserwowany, sprawdzany, serwisowany i naprawiany. Komputery w złym stanie technicznym są złomowane i nie trafiają do sprzedaży. Klient otrzymuje zatem pełnowartościowy produkt, bez wad i uszkodzeń, który może być użytkowany jeszcze przez kolejne lata.