Jak zamontować okładzinę ścienną?

Jak zamontować okładzinę ścienną?

12 lutego, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Jednym z końcowych etapów urządzania mieszkania jest aranżacja pomieszczeń, By mieszkanie było stylowe i klimatyczne, warto poświęcić wiele uwagi na każdy detal. W zależności od wyboru stylu, używane powinny być różne elementy. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki asortyment dekoracji, w tym także dekoracji ścian. Jednym z nich jest okładzina ścienna.

Czym charakteryzuje się okładzina ścienna?

Zazwyczaj okładziny ścienne kojarzone są z tapetami, które królowały na ścianach dziesiątki lat temu. Poniekąd okładziny ścienne mają kilka wspólnych cech z tapetami, jednakże różnią się one przede wszystkim trwałością, jakością i wytrzymałością. Okładzina ścienna pcv bowiem jest materiałem trwałym, odpornym na uszkodzenia. W przeciwieństwie do tapety, nie zdziera się ona szybko ze ścian i nie odkleja się, co sprawia, że mogą one posłużyć przez wiele lat. Istotnym aspektem jest także fakt, iż okładzina ścienna pcv jest bardzo prosta w montażu, wystarczy przykleić ją w odpowiednim miejscy specjalnym klejem do tapet. Montaż ten jest bardzo szybki i nieskomplikowany, wobec czego każdy może wykonać go sam, bez pomocy fachowca.
Cechą charakterystyczną okładziny ściennej jest także jej grubsza struktura, często zawierająca wybrzuszenia i dodatkowe elementy. To sprawia, że wizualnie przypomina ona materiał, który ma imitować.

Najpopularniejsze okładziny ścienne

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów okładzin ściennych, jednakże wciąż najpopularniejsze są te, które imitują ciekawe, drogocenne materiały, takie jak: cegła, drewno czy kamień, Ten typ aranżacji sprawia, iż pomieszczeniu nadawany jest niebanalny styl, często wyróżniający się klasyką i elegancją. Bardzo popularne w ostatnim czasie są wnętrza loftowe, wobec czego okładzina ścienna pcv jest idealny, tańszym zamiennikiem cegły lub kamienia. Oprócz wymienionych materiałów, popularne są również inne okładziny ścienne, które nadają wnętrzu, takie style jak boho czy rustykalny. Wybór odpowiedniej okładziny ściennej zależny jest przede wszystkim od gustu i preferencji, jednak pamiętać należy, by pasowała ona do innych detali i całej aranżacji wnętrza.
Pamiętać należy, iż decydując się na okładzinę ścienną, warto zamontować ją na jednej lub dwóch ścianach w pomieszczeniu, by wnętrze nie wyglądało na przerysowane.

Jak widać, okładzina ścienna pcv jest idealnym rozwiązaniem na urządzenie ciekawego i stylowego wnętrza niskim kosztem.