Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa

19 marca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Leczenie kanałowe zębów to inaczej endodoncja. To jedna z bardziej skomplikowanych procedur medycznych, która wywołuje uczucie lęku u wielu pacjentów. Warto wiedzieć jednak o tym, że endodoncja mikroskopowa Kraków to leczenie ostatniej szansy, pozwalające zachować zęba.

Leczenie kanałowe Kraków

Czym jest leczenie kanałowe? Jest ono przeprowadzone wtedy, gdy ząb jest bardzo zepsuty. Należy wtedy usunąć zainfekowaną miazgę zębową również z jego korzeni. Lekarz stomatolog zakłada specjalne lekarstwo, a następnie opatrunek stomatologiczny. Przez kilka dni tak zwana trutka działa na tkanki zęba, a następnie jest usuwana. Kanały muszą być szczelnie wypełnione odpowiednim materiałem, co jest niezwykle ważne dla powodzenia leczenia.

Endodoncja Kraków – jak długo trwa leczenie?

Jak długo trwa leczenie kanałowe zębów? Trzeba nastawić się na 2, a nawet trzy wizyty u stomatologa. To zatem wieloetapowe i dosyć skomplikowane leczenie. Co więcej, często kończy się ono również tym, że ząb trzeba odbudować. To wymaga kolejnej wizyty.

Endodoncja mikroskopowa Kraków

Warto wiedzieć o tym, że leczenie kanałowe Kraków może odbywać się przy użyciu mikroskopu. To bardziej zaawansowany sposób wykonywania leczenia. Lekarz stomatolog może obserwować ząb w bardzo dużym powiększeniu, dzięki czemu może działać bardziej precyzyjnie. To wyjątkowo istotne w przypadku leczenia kanałowego. Dlaczego? Ponieważ nieprawidłowy sposób oczyszczenia kanałów lub ich wypełnienia może mieć nieprzyjemne konsekwencje.Endodoncja mikroskopowa Kraków kosztuje więcej niż klasyczny sposób leczenia kanałowego. Mimo wszystko warto zdecydować się na te koszty. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na zachowanie zęba. Nie trzeba go usuwać, co powoduje pojawienie się luki w łuku zębowym.

Endodoncja Kraków ceny

Jak kształtują się ceny leczenia kanałowego w Krakowie oraz innych dużych miastach Polski? Za klasyczne leczenie zwykle trzeba zapłacić około 600 zł. Jeżeli endodoncja wykonywana jest pod mikroskopem, cena rośnie. Wszystko zależy od gabinetu stomatologicznego oraz renomy lekarza, który będzie przeprowadzał leczenie. Trzeba pamiętać o tym, że doświadczenie medyka ma tu kluczowe znaczenie. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to najczęściej wydatek około 1000 złotych i wzwyż. Ponadto trzeba uwzględnić również koszty związane z odbudową zęba, na przykład tak zwaną koroną. Mimo wszystko to leczenie zachowawcze jest tańsze niż na przykład wszczepienie implantu zębowego po wcześniejszym usunięciu zęba. To zdecydowanie wyższy koszt.