Wybielanie zębów – sposób na piękny uśmiech

Wybielanie zębów – sposób na piękny uśmiech

26 marca, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Białe zęby świadczą nie tylko o dbałości o urodę, ale również o zdrowiu. Nie każdy jednak może pochwalić się białymi zębami, na których nie widać upływu czasu. Jak przygotować się do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie dentystycznym?

Przeciwwskazania do zabiegu

Wybielanie zębów jest zabiegiem, który wpływa wyłącznie na estetykę. Nie ma żadnego znaczenia dla naszego zdrowia. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wybielanie zębów.

Przesłankami do rezygnacji z wybielania zębów są choroby nowotworowe, epilepsja, cukrzyca, czy choroba Parkinsona. Również wiele chorób zębów wyklucza wybielanie. Paradontoza, która jest chorobą przyzębia, prowadzi do odsłonięcia szyjek zębowych. W skrajnych przypadkach może zakończyć się wypadaniem zębów.

Zabieg wybielania musi być poprzedzony wyleczeniem zębów. Stomatolog Jarosław usunie uszkodzenia, wypełni ubytki, a następnie przystąpi do wybielania. Kolejnym krokiem jest usuniecie osadów oraz kamienia nazębnego. Dentysta Jarosław po wykonaniu piaskowania oraz scalingu jest gotowy do wykonania wybielania.

Zęby, które mają słabsze szkliwo mogą potrzebować dodatkowo lakierowania. Stomatolog w Jarosławiu wykonuje wzmacnianie szkliwa, które nazywane jest również fluoryzacją.

Wybielanie zębów – jak wygląda zabieg?

Dentysta Jarosław nakłada preparat wybielający na zęby. Bardzo ważna jest ochrona dziąseł przed preparatem, który jest bardzo inwazyjny. Następnie preparat podgrzewany jest specjalną lampą. Warto wiedzieć, że jest to metoda, która może wybielić zęby nawet o 8 tonów.

Kolejnym sposobem uzyskania idealnego koloru zębów jest metoda Prevdent. Stomatolog w Jarosławiu nakłada specjalną, aktywną piankę, która nie tylko wybiela zęby, ale również wzmacnia szkliwo. Ten zabieg również wspomagany jest specjalną lampą. Trzeba wiedzieć, że dentysta Jarosław przeprowadzi go w ciągu 1,5 godziny. Jest to zabieg jednorazowy.

Kolejnym sposobem na piękne zęby jest metoda nakładkowa. Stomatolog Jarosław wykonuje na zamówienie nakładki, które nosi się przez dwa tygodnie, po 4 godziny dziennie. Po tym czasie zęby są białe i eleganckie.

Efekty wybielania zębów utrzymują się około 3 lat. Stopień wybielenia może się różnić w zależności od koloru zębów oraz stopnia ich zniszczenia. Warto wiedzieć, że odpowiednia dieta może bardzo wpłynąć na nasz uśmiech. Biała dieta, unikanie czerwonego wina, kawy, herbaty, napojów gazowanych czy palenia papierosów może w znacznym stopniu przedłużyć efekty wybielania.

Wizyta u stomatologa w Jarosławiu oraz wybielanie zębów to sposób na piękny uśmiech, który będzie prawdziwą ozdobą.