Jak zadbać o piękny uśmiech? – Skorzystaj z porady ortodonty

Jak zadbać o piękny uśmiech? – Skorzystaj z porady ortodonty

16 kwietnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja

Choć wygląd nie jest najważniejszy, to może on mieć bardzo duży wpływ na naszą pewność siebie oraz samopoczucie. Szczególnie gdy chodzi o proste i zdrowe zęby. Warto o piękny uśmiech zadbać jak najwcześniej, tym bardziej że istnieje pod tym względem szeroki wybór wysokiej jakości specjalistów. Jednym z nich jest ortodonta Olsztyn.

Ortodonta dziecięcy Olsztyn

Kiedy udać się do ortodonty? Wielu rodziców uważa, że dopiero wtedy, gdy dziecko posiada już stałe zęby. Nie zawsze jest to jednak dobra decyzja. Warto zrobić to już dużo wcześniej, np. po wyrznięciu się mleczaków. Dzięki temu uda się uniknąć późniejszych i znacznie poważniejszych problemów, ponieważ wczesne zdiagnozowanie wady zgryzu prawie zawsze równoznaczne jest ze znacznie krótszym i mniej skomplikowanym leczeniem ortodontycznym.

Co powinno niepokoić? Wskazówką do porady ortodontycznej może być nieprawidłowa wymowa, oddychanie przez usta, stale otwarta buzia, asymetrie w rysach twarzy, nadmiernie wysunięta lub cofnięta bródka, zbyt wczesna utrata mleczaków wskutek próchnicy, zbyt ściśnięte zęby lub zbyt duże szpary między nimi. W takich przypadkach zawsze warto skorzystać z porady ortodontycznej. Ortodonta dziecięcy Olsztyn przeprowadzi rzetelną i w przyjaznej atmosferze konsultację oraz badanie. Nie zawsze kończy się ona przepisaniem aparatu ortodontycznego Olsztyn, ale zawsze jest profesjonalną informacją o stanie jamy ustnej i zębów dziecka.

Aparat ortodontyczny Olsztyn dla dorosłych

Na wizytę u ortodonty najlepiej zdecydować się jak najwcześniej, ale nie zawsze tak jest. Dlatego bardzo dużą grupę pacjentów stanowią osoby dorosłe, które wskutek zaniechania nie poddały się wcześniej leczeniu. Niestety wady zgryzu same z czasem nie znikają, a nawet wprost przeciwnie, mogą zdecydowanie się pogłębiać. A to może pociągnąć za sobą inne schorzenia i dolegliwości. Im wcześniej udamy się do specjalisty, tym zazwyczaj krócej i efektywniej przebiega leczenie.

Ortodonta Olsztyn to specjalista zarówno w zakresie leczenia wad zgryzu dzieci, jak i osób dorosłych. Pracuje na innowacyjnym i profesjonalnym sprzęcie oraz stosuje tradycyjne oraz nowoczesne metody leczenia. Aparat ortodontyczny Olsztyn jest zawsze optymalnie dobrany do każdego pacjenta, również pod względem finansowym. Dzięki temu efekty są zawsze adekwatne do oczekiwań. Również czas zastosowanego leczenia może być bardzo różny i zależy zawsze od indywidualnego przypadku. Każde przepisanie aparatu poprzedzone jest rzetelną konsultacją oraz niezbędnymi badaniami.