Ile kosztuje proteza na implantach?

Ile kosztuje proteza na implantach?

12 lipca, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Założenie protezy na implantach to coraz chętniej wybierane rozwiązanie, dzięki któremu można odbudować zęby.

Proteza na implantach

W przypadku całkowitego braku zębów pacjenci mogą zdecydować się na protezę ruchomą lub protezę stałą. Protezy stałe są dużo droższe, dlatego też skorzystanie z tej formy odbudowania zębów należy przemyśleć. Proteza, którą montuje się na implantach, bardzo dobrze imituje prawdziwe zęby, dlatego też chcąc ponownie odczuć pełen komfort wynikający z posiadania uzębienia, należy rozpatrzyć możliwość poddania się temu zabiegowi. Protezy montowane są na bardzo mocnych śrubach, które wykonane są z tytanu. Warto nadmienić, że śruby takie wykonuje się również z cyrkonowych tworzyw mogących zastąpić tytan. Nie każdy pacjent będzie mógł poddać się temu zabiegowi, należy być tego świadomym, idąc na pierwszą konsultację w tej sprawie.

Możliwość leczenia wymaga rozpatrzenia wielu aspektów dotyczących ogólnego stanu pacjenta. Przed zabiegiem należy wykonać badanie morfologiczne, które pozwala ocenić zdrowie pacjenta. Warto zaznaczyć, że protezy zębowe na implantach mogą być zamontowane dopiero po tym, jak zostanie wykonane zdjęcie rentgenowskie, a technicy stworzą odcisk zębów. Często zdjęcie RTG nie wystarczy i pacjent musi udać się na tomografię, która umożliwi pełny wgląd w szczękę oraz żuchwę.

Proteza na implantach

Ile kosztuje proteza na implantach? To pytanie zadaje sobie wielu pacjentów, chcących poddać się zabiegowi wszczepienia sztucznych zębów. Warto zaznaczyć, że cena ta będzie zależna od wielu czynników, z których najważniejszy jest oczywiście ten odnoszący się do zaawansowania problemu. Im większe ubytki, tym większe koszty, mimo tego, że dolne i górne łuki zębowe potrzebują tylko dwóch stabilnych śrub do stabilizacji. Chcąc skorzystać z możliwości wszczepienia implantów, warto wybrać stomatologa, który ma w tym odpowiednio duże doświadczenie, które zagwarantuje to, że zabieg będzie miał pozytywny skutek. Koszty zabiegów mogą być rozłożone na raty, co pozwala pacjentom spokojnie rozplanować wydatki związane z wykonaniem protez. Warto skonsultować się ze swoim stomatologiem po to, aby dowiedzieć się, czy w danym przypadku możliwe będzie poddanie się temu zabiegowi, dzięki któremu każdy może zyskać piękny i zdrowy uśmiech. Komfort używania wszczepów jest porównywalny do zębów naturalnych.