Zanim założysz aparat – zestaw porad

Zanim założysz aparat – zestaw porad

28 lutego, 2020 Wyłącz przez Redakcja

Aparaty ortodontyczne to dziś standard, na który może pozwolić sobie niemal każdy. Planując leczenie u specjalisty, warto najpierw przeczytać kilka informacji i porad odnośnie metod, czasu trwania czy kosztów takiej terapii.

Wybór aparatu

Jedna z najważniejszych decyzji dotyczy wyboru aparatu. Nie podejmuje jej jednak sam pacjent, ale przede wszystkim specjalista. Dobry ortodonta Łódź na podstawie badań, przeglądu i wywiadu diagnozuje problem i ocenia, jaka technika leczenia będzie najlepsza. Oczywiście lekarz wszystko robi w porozumieniu z pacjentem – współpraca jest tu niezwykle istotna, dlatego nie należy bać się zadawania pytań o nawet najdrobniejsze szczegóły. Ortodoncja Łódź proponuje swoim klientom wiele opcji. Małym dzieciom dedykowane są aparaty ruchome, a pozostałym osobom – stałe. Nastolatkowie i dorośli mogą zdecydować się na wersje tradycyjne (z ligaturami, czyli tzw. gumeczkami), samoligaturujące lub lingwalne. Ortodonta w Łodzi ma w ofercie również aparaty porcelanowe lub klasyczne. Warto wspomnieć, że w niektórych gabinetach jest również możliwość leczenia za pomocą przezroczystych nakładek.

Dobry ortodonta Łódź a czas leczenia

Na pewno sprawą, o którą pyta niemal każdy pacjent, jest czas leczenia. Trudno podać tu konkretną odpowiedź, ponieważ kwestia ta jest bardzo indywidualna. Decyduje o niej przede wszystkim rodzaj wady i stopień zaawansowania nieprawidłowości. Niewielkie zaburzenia zgryzu można zlikwidować już w 6-12 miesięcy, jednak najczęściej jest to okres dwóch lat. Trzeba też pamiętać, że ortodonta może jedynie oszacować przybliżony czas terapii. Jeśli zajdzie potrzeba, leczenie może potrwać nieco dłużej. Najważniejsze jednak, aby ostateczny efekt był w 100% satysfakcjonujący. Lekarze, których zatrudnia Ortodoncja Łódź, zalecają cierpliwość – przedwczesne zdjęcie aparatu może skończyć się nawrotem wady.

Koszt leczenia ortodontycznego – Łódź

Ceny leczenia u ortodonty zależą od rodzaju aparatu. Spore znaczenie ma również długość leczenia, ponieważ na ogólny koszt terapii składają się również opłaty za poszczególne, systematyczne wizyty u specjalisty. Ortodonta w Łodzi proponuje zainteresowanym nie tylko skuteczne leczenie najnowszymi technikami, ale również niewygórowane ceny. Specjalista w pewnością przekaże pacjentowi szczegółowy plan działania i orientacyjny kosztorys na wizycie konsultacyjnej. Warto dodać, że przed rozpoczęciem całego procesu konieczne jest wyleczenie wszystkich zębów u stomatologa. Jakiekolwiek ubytki czy stany zapalne sprawiają, że założenie aparatu ortodontycznego będzie niemożliwe.