Uprawnienia SEP – czy warto je zdobyć?

Uprawnienia SEP – czy warto je zdobyć?

9 sierpnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Rynek pracy w dzisiejszych czasach przeżywa niemałe załamanie. Przedsiębiorstwa coraz bardziej gorączkowo poszukują wykwalifikowanych pracowników do obsługi maszyn budowlanych, urządzeń elektrycznych oraz maszyn ciepłowniczych. Nic więc dziwnego, że temat zdobycia uprawnień SEP staje się coraz bardziej popularny. Ze względu na brak specjalistów, ludzie zaczynają dostrzegać możliwości, które niesie ze sobą posiadanie uprawnień SEP. Takie uprawnienia stanowią niemal gwarancję stabilnego oraz dobrze płatnego zatrudnienia w rozwijającej się branży. Jeśli naprawdę interesuje nas to by zdobyć uprawnienia SEP cena kursów, które nam to umożliwiają waha się w granicach od 200 do 1000 zł w zależności od placówki oraz grupy uprawnień.

Uprawnienia SEP – korzyści z ich posiadania

Uprawnienia SEP można podzielić na grupy G1,G2 oraz G3.
Uprawnienia z grupy G1 to uprawnienia elektryczne, które umożliwiają legalną obsługę oraz eksploatację urządzeń elektrycznych. W przypadku, gdy chodzi o uprawnienia SEP do 1kv cena zazwyczaj oscyluje w granicach 500 zł. Są one przydatne dla osób, które wiążą swoją przyszłość, np. z zawodem montera instalacji elektrycznych. Aby zdobyć takie uprawnienia, należy zacząć od złożenia wniosku do Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Następnym krokiem jest odbycie specjalistycznego szkolenia. Bardzo istotną kwestią jest wybranie odpowiedniej placówki szkoleniowej, która zapewni nam nie tylko zdobycie certyfikatu potwierdzającego nasze uprawnienia, ale przede wszystkim zdobycie specjalistycznej i praktycznej wiedzy, którą możemy wykorzystać w zawodzie.
Uprawnienia z grupy G2 to uprawnienia ciepłownicze. Sektor ciepłowniczy dynamicznie się rozwija ze względu na inwestycje w odnawialne źródła energii, a także wyzwania stawiane przedsiębiorstwom w postaci ograniczania spalania węgla. W związku z tym na rynku pracy można znaleźć wiele ofert dla monterów instalacji grzewczych, serwisantów czy palaczy kotłowych.
Ostatnią grupą uprawnień są uprawnienia gazowe z grupy G3. Jeśli chodzi o uprawnienia gazowe cena takiego szkolenia potrafi być bardzo różna i wahać się od kilkuset do tysiąca złotych.

Uprawnienia SEP – czy warto je posiadać?

Zdecydowanie warto posiadać uprawnienia SEP cena. Dają one niemalże gwarancje zdobycia ciekawego oraz dobrze płatnego zawodu, który będzie cieszył się dużą popularnością przez wiele lat. Warto zatem zadbać o swoją przyszłość i zdobyć odpowiednie kwalifikacje.