Sposoby na odbudowę zębów – protetyka Gliwice

Sposoby na odbudowę zębów – protetyka Gliwice

29 września, 2022 Wyłącz przez Redakcja

Wraz z wiekiem naturalne zęby wycierają się i zużywają – stają się coraz bardziej podatne na ukruszenia i wyłamania. Ponadto do ich złej kondycji przyczynia się próchnica oraz choroby dziąseł, które mogą prowadzić nawet do całkowitej utraty części zębów, a wtedy nie pozostaje nic innego, jak poszukać innego rozwiązania, jakim są sztuczne szczęki czy implanty.

Jak uzupełnić braki w uzębieniu – protetyka Gliwice

W gabinecie stomatologicznym usłyszymy co najmniej o kilku sposobach na uzupełnienie braków w uzębieniu – o tym jakie najlepiej zastosować, decyduje konkretny przypadek, nasze osobiste preferencje, a także możliwości finansowe. Protetyka Gliwice oferuje pod tym względem szerokie możliwości odtworzenia uzębienia jak najbardziej zbliżonego do naszego naturalnego. Zanim jednak zdecydujemy się na określoną metodę, to warto dobrze przemyśleć i skonsultować swój wybór ze specjalistą w tym zakresie – takie możliwości daje profesjonalna protetyka zębowa Gliwice.

Protetyka zębowa Gliwice – rodzaje protez

Przede wszystkim najprostszym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu są protezy stałe oraz ruchome, które mogą być zakładane na całą szczękę górną lub dolną lub tylko na tę część, gdzie brakuje nam kilku zębów – są to tzw. protezy częściowe. Ponadto protezy zębowe Gliwice różnią się ze względu na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane.

Protezy zębowe Gliwice stałe to przede wszystkim te mocowane na implantach, a także mosty zębowe i korony. Wśród ruchomych wyróżniamy protezy akrylowe, szkieletowe czy elastyczne – ich cechą charakterystyczną jest to, że wymagają one zdejmowania na przykład na noc – są więc znacznie mniej komfortowe w codziennym użytkowaniu od protez stałych, które zachowują się jak naturalne zęby.

Protezy zębowe Gliwice – na jaką się zdecydować?

Protetyka Gliwice za cel stawia sobie przede wszystkim to, aby wybrać jak najlepsze dla nas rozwiązanie, które zdecydowanie podniesie komfort naszego życia. Oczywiście ważne są także względy finansowe, na przykład wciąż dużym powodzeniem cieszą się tradycyjne ruchome szczęki wykonane z akrylu, które są refundowane. Jeśli jednak oczekujemy znacznie trwalszych i wygodniejszych w codziennym użytkowaniu rozwiązań, to warto zwrócić uwagę na przykład na implanty, które choć droższe, to są znacznie trwalsze i wygodniejsze.